Google Workspace için ücretsiz bir versiyon olarak gelen Essentials Starter, pilot ülkelerde kullanıma sunuldu.

Google, kullanıcı başına aylık 36 TL’den başlayan Google Workspace için uzun süredir beklenen ‘ücretsiz versiyonu’ kullanıma sundu. Yeni kurulan startup’lar için tasarrufu da beraberinde getirecek olan versiyon, Essentials Starter adıyla sınırlı sayıdaki ülkede kullanıma sunuldu.

Meet, Drive, Chat, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve çeşitli uygulamalarla entegre şekilde iş birliği yapılabilmesini mümkün kılan Google Workspace, “ekip” esaslı işletmeler için güvenli alternatifler arasında.

Web tarayıcısı üzerinden kullanılan Essentials Starter; yeni bir e-posta adresi, dosya dönüştürme ya da eklentiye gerek kalmadan güvenle deneyimlenebiliyor.

Kullanıma başlamak için ücretsiz bir Essentials Starter hesabı açmak gerekiyor. Bunun için e-posta adresi yeterli.

Sonrasında 25 kişiye kadar ekip arkadaşlarının ortak çalışmaya davet edilmesi ile yeni iş birliği ortamı oluşuyor.

Diğer taraftan Essentials Starter bazı sınırlamalar da içeriyor.

Türkiye’nin kullanıma sunulduğu ilk ülkeler arasında bulunmadığını belirtelim.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.