Sektör paydaşlarını buluşturan Dijital Banka Etkinliği / Digital Bank Event, değerli katılımcıları ile zengin bir deneyim sundu. İşte detaylar…

Dijital bankaları farklı bakış açıları ile ele alan ve sektörden değerli konuşmacıları bir araya getiren Dijital Banka Etkinliği, 22 Şubat Pazartesi günü İstanbul Wyndham Grand Otel’de gerçekleştirildi. Deloitte Türkiye CEO’su Başak Vardar’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Deloitte Türkiye Finansal Hizmetler Lideri Yaman Polat’ın dijital banka değerlemesi konulu konuşmasıyla devam etti. Türkiye ve AB Mevzuatı Kapsamında Dijital Banka ve Servis Modeli Bankacılığı başlıklı oturumda Deloitte Global Finansal Hizmetler Hukuk Lideri Mathias Hanten ile DL Avukatlık Bürosu ortağı Lerzan Nalbantoğlu, önemli tespitlerde bulundu.

Devamındaki Türkiye’de Dijital Banka ve Servis Modeli Bankacılığı Panelinde ise Yaman Polat’ın moderatörlüğünde sektörün önde gelen isimlerinden Burcu Civelek Yüce (Akbank Bireysel Bankacılık Çözümleri GMY), Deniz Güven (Platform XIT CEO) ve Yakup Sezer (Aktif Ventures GM) söz aldı.

Yoğun katılımın olduğu etkinliğin son oturumu Dijital Banka ve Servis Modeli Bankacılığı Yönetmeliğinin Sektöre Etkileri başlığı altında gerçekleşti. BDDK Bilgi Sistemleri Uyum Dairesi Başkanı Mustafa Aydın ve Deloitte Türkiye Risk Danışmanlığı Lideri Cüneyt Kırdar, önemli bilgiler aktardı.

Dokümanlar

FinTech İstanbul editörlerinin de takip ettiği Dijital Banka Etkinliği kapsamında katılımcılara Deloitte tarafından hazırlanan birçok dijital doküman da sunuldu. QR kodlarla ücretsiz olarak indirilebilen dokümanların tamamını haberin devamındaki linklere tıklayarak/dokunarak cihazlarınıza PDF formatında indirebilirsiniz.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.