Kullanıcı sayısını her gün yaklaşık 10 bin kişi artırdığı kaydedilen Hindistan merkezli Neo Banka Niyo, 100 milyon dolar yatırım aldı. İşte detaylar…

Yeni nesil banka (Neobank, Neo Banka) Niyo, C serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı. Accel ve Lightrock öncülüğündeki yatırım turuna Prime Venture Partners, JS Capital ve Beams Fintech Fund da katıldı. Prime Venture Partners, JS Capital ve Beams Fintech Fund’ın önceden de Niyo’ya yatırımda bulunduğu biliniyor.

En büyük yatırımını alan altı yaşındaki başarılı Neo Banka, böylelikle kurulduğu günden bu yana toplamda 150 milyon dolar fonlanmış oldu.

Vinay Bagri ve Virender Bisht tarafından kurulan ve bankalarla kurduğu iş birlikleri ile adından sıklıkla söz ettiren Niyo, dijital birikim hesapları ve bankacılık hizmetleri sağlıyor. Aynı zamanda varlık yönetim aracı şeklinde de konumlanan Niyo çeşitli ihtiyaçlara yönelik; Niyo Global, Niyo Money Niyo Bharat, NiyoX Digital SA, Niyo Students Card ve NiyoX Salary Account gibi ürünler sunuyor.

NiyoX ise ayrı bir parantezi gerekli kılıyor; yaklaşık 1 yıl önce hizmete sunulan NiyoX, tasarruf hesapları üzerinden yüzde 7’ye varan faiz getirisi sağladığı gibi varlık yönetimini de mümkün kılıyor.
Diğer yandan platformun Mart ayı itibarıyla kullanıcılarına 900-950 dolara varan kredi opsiyonları sunacağı bildiriliyor.

Genel itibarıyla 20-30 yaş arası bir müşteri portföyüne sahip olan Neo Banka, Hindistan’ın en hızlı büyüyen yeni nesil bankaları arasında konumlanıyor.

KaynakTechCrunch