Sektörün deneyimli ismi Murat Güleç, LinkedIn hesabı üzerinden Rusya’nın Swift sisteminden çıkartılmasının kripto para sektörüne etkileri odağında kısa bir yazı ve sunum paylaştı. 

“Rus Bankalarının swift sisteminden çıkarılması kararı sonrası, ilgili durumdan etkilenen kişilerin hem varlıklarını değerlendirmek hem de para transferlerini gerçekleştirmek için alternatif çözümlere başvurması, kripto para sektörünün tekrar hareketlenmesine neden oldu,” diyen Murat Güleç, bu kapsamda en önemli kripto paralar arasında gösterilen Ripple hakkında kısa bir sunum paylaştı.

Ripple hakkında merak edilenlerin derlendiği sunumda kripto paranın hangi Türk bankalar tarafından kullanıldığı detayı dikkat çekti.

İlgili sunumu buraya tıklayarak/dokunarak inceleyebilirsiniz. 

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Murat GÜLEÇ, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 2007 yılında Bankacılık kariyerine müfettiş yardımcılığı görevi ile başlamış, müfettişlik, bölge müdür yardımcılığı, şube müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Halen Türkiye’nin önde gelen bankalarından birinde Birim müdürü olarak görev yapmakta ve Başkent Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans alanında doktorasını sürdürmektedir. Bankacılık, Finans, FinTech, Teknoloji konu başlıklarında finansal okuryazarlığa katkı sağlama amacıyla makaleler ele almaktadır.