Binance, yan kuruluşu Bifinity’nin lansmanı ile ödeme teknolojisi alanına girdiğini duyurdu.

Dünyanın önde gelen Blockchain ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, şirketlerin müşterilerle kolay, doğrudan işlemlerle bağlantı kurmasına olanak tanıyan, fiat para birimlerinden kriptoya kadar geniş kapsamlı ödeme sağlayıcısı Bifinity’nin lansmanı ile ödeme teknolojisi alanına girdiğini duyurdu.

Ek olarak Bifinity, Singapur merkezli dijital finansal hizmetler firması ve Nasdaq listesindeki kripto borsası Eqonex ile stratejik bir ortaklığa girdi. Ortaklık kapsamında Bifinity, Eqonex’e 36 milyon dolarlık dönüştürülebilir kredi sağlayacak. İki şirket, bu yeni stratejik ilişkinin yarattığı iş sinerjilerini en üst düzeye çıkarmak ve iş birliğini daha da genişletmenin yanı sıra yeni oluşabilecek fırsatlardan yararlanmak için birbirleriyle çalışacak…

Bifinity, kripto para birimi erişimini küresel olarak genişletmek ve Web3 ekonomisindeki kullanıcılara kripto para birimlerini güvenli bir şekilde alma ve satma olanağı sağlamak için ödeme platformu Paysafe ve küresel ödeme işlemcisi Checkout.com ile ortaklık kurduğunu da açıkladı.

Bu yeni iş birliklerinin yardımıyla ödeme işleme altyapısını geliştireceği ve daha fazla dolandırıcılık tespitinin entegre edileceği kaydedildi. Paysafe, Bifinity’ye fiat-kripto ödemelerine ilişkin düzenleyici bilgiler konusunda katkı sağlayacak. PayScale ile ortaklığı sayesinde Latin Amerika’ya genişlemeyi planlandığı da aktarıldı. Ayrıca duyuruya göre şirket, Paysafe’in kart işleme hizmetini önümüzdeki birkaç ay içinde İngiltere ve Avrupa’ya entegre etmeyi planlıyor.

Bifinity’ye göre, bu ortaklıklar Bifinity’nin yeteneklerini ‘şimdiden’ güçlendirdi ve Binance’in Avrupalı müşterilerinin artık Tek Euro Ödeme Alanı (SEPA) banka transferleri ve Hızlı Ödeme Hizmetleri (FPS) aracılığıyla hem İngiliz Sterlini hem de Euro ile para yatırma ve çekme işlemlerine erişmesine fırsat sağladı.

KaynakZDNet