Kripto para platformu Crypto.com, Onur Güven’in Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını resmi olarak açıkladı.

Paycell’in eski CEO’su Onur Güven, Crypto.com Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Geride bıraktığımız hafta Paycell’deki görevinden ayrıldığını açıklayan Güven’in yeni adresi böylelikle belli oldu.

Yeni pozisyonuyla ilgili yaptığı açıklamada Güven, Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusuyla yenilikçi teknolojilerin odağı olma potansiyeli barındırdığını belirtti ve ekledi: “Türkiye dijital kullanımda dünya genelinde ilk sıralarda, bu dijital yatkınlık Türkiye’yi aynı zamanda en yüksek kripto varlık adaptasyonu oranına sahip ülkelerden biri yapmakla birlikte, ülkemiz için birçok potansiyeli de beraberinde getiriyor. Crypto.com’un zengin ürün ve hizmet portföyünü, üst düzey hizmet kalitesini ve güvenlik düzeyini, regülatif gereksinim ve uygulamalar çerçevesinde eksiksiz olarak Türkiye’deki kullanıcılarla buluşturmak için sabırsızlanıyorum. Nefes kesici hızda büyüyen bu sektörün daha iyi anlaşılmasını sağlamak, sürdürülebilir ve güvenli bir alanda gelişmesine katkıda bulunmak için sektör liderleri ve düzenleyici kurumlarla yakın temas halinde çalışacağız.”

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, Güven’in yeni rolüne atanmasına yönelik “Onur’un deneyimi ve yenilikçi fintek perspektifi çok değerli. Kurumumuz için büyük önem ve potansiyele sahip Türkiye pazarına ve ekibimize olağanüstü bir lider kazandık. Crypto.com Türkiye pazarının Onur’un öncülüğünde neler getireceğini görmek için heyecanlıyız.” açıklamasında bulundu.

Küresel ölçekte 4 bini aşkın çalışanı bulunan Crypto.com, son dönemin öne çıkan kripto para platformları arasında konumlanıyor.

Sektörün deneyimli ismi; ön ödemeli kartlar, mikro krediler, para transferi ve üye işyeri POS çözümleri sunan Paycell’in Avrupa’da yeni pazarlara açılması ve 10 milyon aktif müşterinin yanı sıra 20 bin üye iş yerine ulaşmasına önemli katkılarda bulunmuştu.

Güven, geçtiğimiz günlerde LinkedIn üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kurucu liderleri arasında olmaktan büyük gurur duyduğum, değerli yol arkadaşlarımla birlikte bugün göz kamaştırıcı rakamlara ulaştırdığımız, 2022 yılında çok daha büyük başarılara ulaşacağından emin olduğum, canım Paycell’imden ayrılık vakti geldi. Bu unutulmaz serüvende bana yoldaşlık eden eşsiz Paycell ekibine, vizyonu ve güveni için Paycell yönetim kuruluna sonsuz teşekkürler. Benim için, büyük heyecan duyduğum, yepyeni bir serüven başlıyor… Çok yakında” ifadelerini kullanmıştı.