Fyndoo, Londra’da düzenlenecek Finovate Europe 22 kapsamında Metaverse odağında sürükleyici bir gösteri planlıyor.

Bir Topicus markası olan SaaS kredi platformu Fyndoo, FinTech İstanbul ekibinin de yerinde takip edeceği yılın beklenen etkinliklerinden Finovate Europe 22 katılımcıları arasında yer alıyor. Bu kapsamda platformun merkezine alacağı konu da açıklandı: Metaverse.

Bazı analistlere göre 8 trilyon dolarlık bir fırsat olan Metaverse, internet yeniden şekillendiriyor. Bu yeni sanal dünyada yeni bir toplum, ekonomi ve ilgi çekici teknolojilerin bizleri beklediği açık. Metaverse, bankalar için de çok sayıda fırsatı temsil ediyor.

Bu noktada Fyndoo, Metaverse odağında sürükleyici bir gösteri planlıyor. 22 Mart 2022’de, yani açılış gününde gerçekleştirilecek gösteride bir kredi danışmanlığı senaryosunun gösterileceği, bir kişinin Decentraland’daki (Metaverse’ün gayrimenkul satışı ile ünlü bölgesi) bir arsa için kredi başvurusu yapışına dair sürecin izlenebileceği kaydediliyor. Gösteri, Finovate’deki Ana Konferans Sahnesi’nde izlenebilecek.

İlgilenen ziyaretçiler bu eşsiz deneyim için https://fyndoo.com/finovate-2022-meet-me-at-the-metaverse adresinden kayıt olabilirler.

Konuyla ilgili konuşan Fyndoo İş Lideri Jamie Burink, altı aydır metaverse veri tabanını araştırdıklarını, baskın teknolojileri desteklemeye başlamak için Ar-Ge kaynakları tahsis ettiklerini belirtiyor. Teknolojinin etkisinin son derece yönetilebilir olduğu sonucuna vardıklarının altını çizen Burink, büyük etkinin ise değişen müşteri davranışları ve beklentileri anlamaktan geçtiği tespitinde bulunuyor. Bankalarla birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini ve Finovate Europe’un bu süreci başlatmak için harika bir fırsat olduğunu sözlerine ekliyor.