Fyndoo, Londra’da düzenlenen FinovateEurope 22’nin ilk gününde Metaverse odağında ilgi çekici bir gösteri gerçekleştirdi…

Bir Topicus markası olan Hollanda merkezli SaaS kredi platformu Fyndoo, FinTech İstanbul ekibinin de yerinde takip ettiği FinovateEurope 22 kapsamında ana sahnede çarpıcı bir gösteriye imza atarak Metaverse’de arsa satışı gerçekleştirdi.

22 Mart 2022’de, yani açılış gününde gerçekleştirilen gösteride bir kredi danışmanlığı senaryosu gösterilirken sanal gerçeklik gözlüğü takmış bir kişinin, Decentraland’daki bir arsa için yaptığı kredi başvurusu, dev ekranda seyircilerle buluştu. Bu arada Decentraland, Metaverse’ün gayrimenkul satışı ile ünlü bölgesi.

Bazı analistlere göre 8 trilyon dolarlık bir fırsat olan Metaverse, internet yeniden şekillendiriyor. Bu yeni sanal dünyada yeni bir toplum, ekonomi ve ilgi çekici teknolojilerin bizleri beklediği açık. Metaverse, bankalar için de çok sayıda fırsatı temsil ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Fyndoo İş Lideri Jamie Burink, altı aydır metaverse veri tabanını araştırdıklarını, baskın teknolojileri desteklemeye başlamak için Ar-Ge kaynakları tahsis ettiklerini belirtiyor. Teknolojinin etkisinin son derece yönetilebilir olduğu sonucuna vardıklarının altını çizen Burink, büyük etkinin ise değişen müşteri davranışları ve beklentileri anlamaktan geçtiği tespitinde bulunuyor. Bankalarla birlikte çalışmayı dört gözle beklediklerini ve Finovate Europe’un bu süreci başlatmak için harika bir fırsat olduğunu sözlerine ekliyor.

NOT: Görsel, @Finovate Twitter hesabından alınmıştır.