Blockchain.com ödemeleri kolaylaştırmak, güvenlik ve gelir yönetimini daha iyi hale getirmek için Stripe’ı seçti…

İnternet için finansal altyapı oluşturan teknoloji şirketi Stripe, Blockchain.com’un ödemeleri kolaylaştırmak, dolandırıcılık riskini azaltmak ve gelir yönetimini iyileştirmek için kendilerini seçtiğini duyurdu.

2011 yılında kurulan Blockchain.com, Bitcoin topluluğunun ilk altyapı öncülerinden biri. Ocak 2022 itibarıyla, neredeyse her ülkeden 37 milyon doğrulanmış kullanıcı, 80 milyondan fazla kripto cüzdanı oluşturmak ve 1 trilyon dolardan fazla kripto işlemi tamamlamak için platformu kullandı.

2025 yılına kadar Blockchain.com kullanıcılarının sayısını yüz milyonlara çıkarmayı hedefleyen büyüme planları bulunan şirket, kripto para alışverişi sürecini iyileştirmek ve yeni kripto yatırımcıları için deneyimi olabildiğince basitleştirmek için Stripe’a yöneldi.

Stripe, Blockchain.com’un kripto alımlarında yaygın olan dalgalı ödeme kabul oranları, değişken güvenilirlik ve kullanıcı deneyimleri gibi zorlukları ele almasına yardımcı olacak.

Sadece dört haftada Blockchain.com, kullanıcıların kart ödemelerini kullanarak güvenli bir şekilde kripto para satın almalarını sağlayan tamamen yeni bir ödeme akışı oluşturmak için Stripe teknolojisini bünyesine entegre etti.

Ödeme kabul oranları arttı

Stripe’a geçişten bu yana Blockchain.com, ödeme kabul oranlarını artırdı. Blockchain.com, müşterilerine Apple Pay ve Google Pay dahil olmak üzere hesaplarını finanse etmek için ek yollar sağlamak için Stripe’ı kullandığından oranların daha da artmasını bekliyor.

Blockchain.com, dolandırıcıları kendi müşterilerden ayırt edebilmek  için de Stripe Radar’ı kullanıyor.

Blockchain.com ürün başkan yardımcısı Thianh Lu, yaptığı açıklamada: “Tüketiciler için kripto paralarını gerçek işlemlere dönüştürmek göz korkutucu olabiliyor, bu işlemlerde güven bir zorunluluktur” diyerek şöyle devam etti: “Stripe’in dönüşüm oranları mükemmel olsa da, bizi en çok heyecanlandıran şey sürekli inovasyon yapan lider bir mühendislik şirketi olması”

Stripe’ın, ödeme alımlarında çok önemli gelişmeler sağladığından söz eden Lu, farklı coğrafyalarda alternatif ödeme yöntemlerinin kullanılabilir olması ile birlikte yeni pazarlara girişlerinin hızlanacağını sözlerine ekledi.

Stripe baş ürün sorumlusu Will Gaybrick ise şunları söylüyor: “Stripe, Web3‘teki en heyecan verici şirketlerin ve projelerin çoğuyla çalışıyor ve dünyanın önde gelen kripto markalarını destekliyor”.

Kart ödemeleri, Blockchain.com kullanıcıları için dünya çapında erişilebilir durumda ve Stripe’in teknolojisi, uluslararası pazarlara açılmayı mümkün kılan birçok alternatif ödeme yöntemini de destekliyor.

KaynakFinextra