Çarpıcı bir artışa işaret eden bu verinin arka planını mobil ödemelerin coğrafi ve dikey pazarlar arasında hızla ölçeklenmesi oluşturuyor.

Juniper Research tarafından yayınlanan yeni bir araştırmada yer alan öngörüye göre küresel ölçekteki dijital cüzdan kullanıcı sayısı 2025’te 4,4 milyarı aşabilir. 2020 verilerine göre yüzde 70’lik artışa işaret eden bu verinin arka planını mobil ödemelerin coğrafi ve dikey pazarlar arasında hızla ölçeklenmesi oluşturuyor.

Öte yandan araştırma, işletmelerin müşterilerine son derece yetenekli bir mobil uygulama sunduklarından emin olmaları gerektiğinin altını çiziyor ve bu açıdan sürecin eksiksiz şekilde gözden geçirilmesi tavsiyesinde bulunuyor.
Sorunsuz bir ödeme süreci, doğru mobil cüzdan entegrasyonları ve yüksek siber güvenlik seviyelerinin önemine vurgu yapılıyor.

Daha fazlası için Digital Wallets ~ Transforming the Way We Pay? Başlıklı raporu buraya tıklayarak kısa bir kayıt işleminin ardından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Dijital cüzdanlara ilişkin fırsatlar, analizler ve pazar tahminlerinin ele alındığı bir başka rapor olan Digital Wallets: Key Opportunities, Vendor Analysis and Market Forecasts 2021-2025’te ise İngiltere ve ABD gibi pazarlardaki dijital cüzdan kullanımının Çin ve Hindistan’ın gerisinde kaldığı kaydediliyor. Rapora göre Çin ve Hindistan’da dijital cüzdan işlem oranı yüzde 69 seviyesinde.

Digital Wallets: Key Opportunities, Vendor Analysis and Market Forecasts 2021-2025 başlıklı rapora ilişkin detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Dikkat çekiç araştırma ve analitik hizmetler sunan Juniper Research; danışmanlık, analist raporları ve sektör yorumları ile tanınıyor.