Ödeme platformu Strike, Shopify ile ortaklık kurarak dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için Bitcoin ödemelerini yeni bir seçenek olarak sundu…

Lightning Network, ağ üzerinde mikro ödemelerin yapılmasını sağlayan Bitcoin ikinci seviye ölçekleme çözümünü temsil ediyor. Saniyede sadece yedi finansal işlem kapasitesi bulunması sebebiyle, Bitcoin günlük ödemeler için çok yavaş kalıyor. Saniyede binlerce işlem yapılmasını sağlayan Lightning Network ise Strike gibi uygulamalar aracılığıyla Bitcoin ödemeleri için kullanılabiliyor.

Shopify üzerinden ticaret yapanlar için küresel kapsamda ödemeleri kabul edebilmek, finansal işlemlerden tasarruf edebilmek ve nakit opsiyonundan yararlanabilmek adına en son güncelleme önem taşıyor. Strike aynı zamanda Lightning Network kullanarak peer-to-peer Bitcoin ödemelerini de sistemine entegre etti. Alternatif ödeme işlemleri platformu Blackhawk ve satış noktası tedarikçisi NCR ile yapılan işbirlikleri, finansal işlemleri kolaylaştırmayı hedefliyor.

ABD’de sahip olduğu 10.9% pazar payı ile en büyük üçüncü e-ticaret platformunu temsil eden Shopify, küresel alanda 1,7 milyon işletme tarafından kullanılıyor.
Shopify, 2020’de yaşanan Ledger fiziksel cüzdan ile bağlantılı siber saldırı nedeniyle Nisan ayında dava edilmişti.

KaynakThe Paypers