DIFC FinTech Hive tarafından düzenlenecek olan FinTech Accelerator Programme, Scaleup Programme, Standard Chartered Bank Women in Tech program ve AccelerateHer, girişimlere yönelik çok yönlü fırsatlar vadediyor…

MEASA olarak tanımlanan Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren, dünyanın en gelişmiş finans merkezlerinden biri durumundaki Dubai International Financial Centre (Dubai Uluslararası Finans Merkezi – DIFC), girişim ekosistemi açısından yeni fırsatlar içeren programlarına ilişkin detayları paylaştı.
Bu kapsamda girişimler için özel olarak tasarlanan FinTech Accelerator Programme, Scaleup Programme, Standard Chartered Bank Women in Tech program ve AccelerateHer hakkında öne çıkanlar şu şekilde…

  • FinTech Accelerator Programme

FinTech, InsurTech, RegTech ve İslami FinTech girişimlerine yönelik program, iş birliği ve yatırım fırsatlarının yanı sıra çeşitli erişim olanakları da sunuyor. Paylaşılan bilgilere göre program, girişimleri ortaklarla iki ayrı sprintte eşleştirecek. Her sprintte, teknolojilerin stratejik önceliklere uygunluğunun değerlendirileceği ayrı bir seçim süreci olacak. Ardından da işin Orta Doğu’nun üst düzey paydaşlarına tanıtımı imkanı sunulacak.

Program, geniş bir yatırımcı kesiminin yanı sıra sektör liderlerine, medyaya ve FinTech topluluğunun çeşitli üyelerine sunumu da içeren Yatırımcı Günü ile sona erecek.
Devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle, programın formatının sanal olacağı kaydedildi.

Daha fazla detay ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Scaleup Programme

A+ Serisi ve risk sermayesi firmaları, aile şirketleri, kurumsal ve devlet fonları, özel sermaye şirketleri ve yatırım bankaları tarafından desteklenen girişimler için bir yatırım hızlandırıcı.

Daha fazla detay ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Standard Chartered Bank Women in Tech program 

Detay ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

  • AccelerateHer

Detay ve kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

Yenilikçi hızlandırma programları ve büyüme aşamasındaki girişimlere yönelik finansmanlar da dahil olmak üzere önemli bir etkileşim odağı durumundaki DIFC, bölgenin öncü FinTech ve risk sermayesi ortamlarından birini sunuyor.

Finansın geleceğine yön verme vizyonuna sahip olan DIFC hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.