E-cüzdan ve dijital bankası ile tanınan Filipinli Voyager Innovations, ülkenin ikinci unicorn’u oldu. İşte detaylar…

E-cüzdan PayMaya ve dijital banka Maya Bank’in arkasındaki Voyager Innovations, SIG Venture Capital liderliğindeki yatırım turunda 210 milyon dolarlık finansman elde etti.

Finansman turundaki yatırımcılar arasında Filipinli telekom devi PLDT, ABD’li KKR, International Finance Corp., Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu’nun yatırım kolu EDBI ve Endonezyalı milyarder Anthony Salim tarafından kontrol edilen Hong Kong merkezli First Pacific de yer aldı.

Aldığı son yatırım ile Filipinler’deki ikinci unicorn olan Voyager’ın kurucusu ve CEO’su Orlando Vea, konuya ilişkin açıklamasında, “Bu dönüm noktasıyla, yeterince hizmet almayan ve banka hesabı bulunmayan Filipinliler için dijital ekonominin kilidini açmaya daha fazla yardımcı olacağız…” dedi.

Şirket, dijital bankacılık girişiminin büyütülmesine ek olarak kripto para birimi ve makro yatırımlar gibi alanlarda yeni adımlar atmak istiyor. Ayrıca çalışan sayısının artırılacağı ifade ediliyor.

47 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğu bildirilen Voyager, dijital tüketici platformları ve e-cüzdan tarafında dikkate değer bir ivme yakalamış durumda.

KaynakFinextra