Quontic Bank, “ilk” dokun ve öde mobil ödeme halkasını duyurdu.

ABD’de “yenilikçi”, “önce dijital” ve “müşteri odaklı” banka Quontic, temassız ödeme halkalarını tanıttı.

Quontic’in CEO’su ve Kurucusu Steve Schnall, Quontic Pay Ring adı verilen yeni ürün ile ilgili yaptığı açıklamada; banka kartlarının evrim geçirdiğini belirterek, Quontic’in bir çek hesabına Bitcoin ödülleri sunan ilk banka olduğunu hatırlatarak aynı zamanda dijital bir bankanın ne kadar yenilikçi olabileceğini de ortaya koyduklarını belirtti ve giyilebilir bir ödeme çözümü sunduklarını ifade etti.

Schnall, Bankacılık sektöründe geliştirmekten memnuniyet duyduklarını belirterek bundan sonrasında da ABD vatandaşlarının istedikleri yerde ve ne şekilde olursa olsun bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Bankanın resmi internet sitesi üzerinden de yeni güncelleme hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Yapılan bilgilendirmede, söz konusu yüzlüğü bankanın hesaplarından birine bağlayarak %1,01’e kadar ek faiz kazanabilen Yüksek Faiz Kontrolü, %1,5 Bitcoin kazandıran Bitcoin Ödül Kontrolü ve tüm uygun satın alımlarda %1,5 nakit geri kazandıran Nakit Ödül Kontrolü sağlanabileceği ifade edildi.

Quontic, sektörde çok yeni olmasına rağmen geçtiğimiz yıl Forbes tarafından 2022 yılının en iyi çevrimiçi Bankası seçilmiş ardından da GoBankingRates tarafından Amerika’nın en iyi bankaları listesinde sıralanmıştı.

KaynakPR News Wire