Stripe iş birliği ile Twitter’da içerik oluşturucular artık USD Coin üzerinden ödeme alabilecek.

Çevrimiçi bir ödeme işleme hizmeti olan Stripe, içerik oluşturucuların kripto para birimleri üzerinden ödeme almalarının bir yolunu test etmek için Twitter ile iş birliği kuruyor. Para kazanma özelliklerini etkinleştirmiş bu seçkin içerik oluşturucu grubu artık USD Coin (USDC) ile ödeme alabilecek. USDC bir “stablecoin” ve ABD dolarına bağlı.

Twitter’dan Esther Crawford, konuya ilişkin açıklamasında: “Twitter, insanların neler olup bittiği hakkında konuşmak için geldikleri yerdir. Bu konuşmaları yönlendiren içerik oluşturucuların para kazanmasına ve kitleleriyle yeni yollarla bağlantı kurmasına yardımcı olmaya odaklandık. Nasıl ödeme alacakları konusunda daha fazla seçeneğe sahip olmaları için içerik oluşturuculara Stripe aracılığıyla kripto ödemeleri sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.” Dedi.

İlk testler USDC ile başlayacak ve Stripe, bu yıl 120’den fazla ülkede kripto ödemelerini kullanıma sunmayı planlıyor. Söz konusu ödemeler düşük ücretlere, yüksek hıza ve Ethereum entegrasyonuna sahip Polygon ağı üzerinden çalışacak. Ayrıca MetaMask, Coinbase Wallet ve daha fazlasıyla geniş cüzdan uyumluluğu söz konusu. Ek olarak gelir elde ettikten sonra, içerik oluşturucular stablecoin’lerini Polygon’da saklama veya başka bir para birimiyle takas etmeyi isteyip istemediklerini seçmekte özgür olacaklar.

Kaynak9to5Mac