Endeavor Türkiye, İSTKA ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle başlattığı yeni programı Scale Effect ile girişimcilere MENA bölgesinin kapılarını açıyor. Türkiye ve MENA bölgesine özel hazırlanan 6 aylık hızlandırma programı ile girişimcilere, bölgedeki hedef ülkelere yönelik pazara giriş ve büyüme desteği verilecek.

Programa tüm sektörlerden tohum ve seri A yatırım aşamasında olan şirketler başvurabiliyor. Türkiye’den küresel pazara girmeye hazır, ürün-pazar uyumuna sahip 12 Start-up’ın seçileceği programda, girişimciler bölge ülkelerinin yerel pazarlarına ve yatırım ekosistemlerine erişim kazanacak. Mayıs ayında başlayacak program, Kasım ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek Scale-up Summit etkinliği ile son bulacak.

Program; BAE, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Mısır ve Türkiye pazarlarına odaklanıyor. Program boyunca girişimciler ülkelerde alanında öncü profesyoneller ve girişimciler tarafından sunulan içeriklere erişebilecek. Program girişimcileri, Endeavor yerel ofisleri aracılığıyla bölgesel yatırımcılara ve yatırımcı ağlarına ulaşabilecek, ayrıca potansiyel müşteri veya ortaklara da tanışma şansı yakalayacak.

Endeavor Scale Effect programı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve 212 ortaklığında düzenleniyor. Program detayları ve başvuru bilgilerine www.endeavorscaleeffect.com adresinden ulaşılabiliyor.