Neobank Revolut, ABD’de tüketicilere kredi sunmak için Cross River Bank ile ortaklık kuruyor.

ABD’de dijital bankacılık hizmetleri sunmak için halihazırda New York merkezli Metropolitan Commercial Bank ile ortaklık kuran Londra merkezli Revolut, bu kez de kredi dahil olmak üzere hizmet opsiyonlarını genişletmek için Cross River’ın teknolojisinden ve düzenleyici uzmanlığından yararlanılacağını bildirdi. Ayrıca Revolut, önümüzdeki aylarda ABD’li müşterilerinin kullanımına sunulacak bireysel kredi teklifini tercih edecek müşterilerin gecikme ücreti, tahsis ücreti veya ön ödeme cezasına tabi olmayacağını kaydetti.

Revolut’un ABD kredilerinden sorumlu başkanı Tarun Bhushan, “Rekabetçi faiz oranları sunduğumuzdan emin olmak için kredi bürosu veri kümelerinden yararlanarak çok sayıda analiz yaptık,” diyerek “Müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir finansal süper uygulama yaratmaya çalışıyoruz.” İfadelerini kullanıyor.

Bhushan, neobank’ın geçen yıl eyalette küçük işletme bankacılığı ürününü de piyasaya sürdüğünü ve KOBİ müşterilerine kredi vermeyi araştırdığını da söyleyerek; “Bir ülkede sadece küçük bir kesime hitap edecek ürünler yaratmak istemiyoruz. Küresel bir finansal süper uygulama inşa ediyoruz…” açıklamasını yaptı.

2020’de Kuzey Amerika pazarına girdiğinden beri Revolut, Varo ve Chime gibi ABD merkezli oyuncuların hakim olduğu bir dijital bankacılık ortamında varlık göstermeye çalışıyor. Uzmanlar, yeni tüketici kredisi ürün teklifinin Revolut’u diğer rakiplerinden ayrıştırmaya yardımcı olabileceğini ifade ediyor.

Son araştırmalar ABD’de enflasyon oranının son dönemin en yüksek noktasına ulaştığına işaret ederken tüketici kredilerinin önümüzdeki dönemde yoğun ilgi ile karşılanabileceği tahmin ediliyor.

KaynakBankingDive