ABD’deki geleneksel I/O 2022 etkinlikleri kapsamında tanıtılan Google Wallet, yeni özellikleri ile dikkat çekti…

Google’ın her yıl Mayıs ayının ilk yarısında düzenlediği I/O etkinliklerinin 2022 yılı ayağında birçok ürün ve hizmet tanıtıldı. Bunlardan biri de güncellenen ve yeni özellikleri ile dikkat çeken Google Wallet oldu.

Daha önce kullanıma sunulan, ancak Google Pay ile birleşerek gündemden çıkan Google Wallet’ın dönüşü de diyebileceğimiz bu gelişme, Android kullanıcılarının finansal anlamdaki çeşitli ihtiyaçlarına yanıt verilmesini esas alıyor. Dijital cüzdan temelde Android cihazlarda banka ve kredi kartlarının saklanıp yönetilmesi için kullanılabilecek. Ek olarak Google Wallet; dijital kimlikler, toplu taşıma kartları, BMW gibi üreticilerin araç anahtarları, yemek kartları, konser biletleri gibi birçok farklı konsepti de barındırabilecek.

Google Wallet’ın diğer uygulamaların cüzdanlarına entegre şekilde geleceği kaydedilirken toplu taşıma kartlarında bakiyenin görüntülenmesi gibi beklenen özelliklerin yanı sıra ulaşıma dair haritalar ve rotalarla birlikte kullanım gibi yenilikçi faktörler sunulacak. Hayatı birçok yönden kolaylaştıracağı anlaşılan ürünün sunumunu gerçekleştiren Google Ödemeler Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Arnold Goldberg, merak edilen bir soruya açıklık getirerek Google Pay uygulamasının Google Wallet’a eşlik edeceğini söyledi.

Bu arada Google Wallet’ın desteklendiği ülkeler arasında Türkiye’nin bulunmadığını belirtelim.

Mobil perakende satışlarının 3,56 trilyon dolara ulaştığı 2021’in devamında dijital cüzdanlar da büyük ivme yakaladı ve Google, bu kapsamdaki çözümlerini geliştirerek kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.

Not: Görseller Google.com’dan alınmıştır.