İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yetkilendirdiği elektronik para ve ödeme sistemleri kuruluşu BELBİM AŞ ‘Şehrin Yaşam Kartı’ haline gelen İstanbulkart’a bankacılık yetenekleri ekleyerek İstanbulluları bir finansal teknoloji ürünüyle tanıştırdı.

İstanbulkart’ı bir fintek ürünü olarak konumlandıran BELBİM AŞ, İstanbulkart ile ödeme ağını marketlerden müzelere, online alışverişlerden taksilere, kafe-restoranlardan akaryakıt istasyonlarına, perakende sektöründen eğlence sektörüne kadar birçok alana yaydı.

BELBİM AŞ, teknoloji ve dijitalleşmeyi ön plana alarak hayata geçirdiği İstanbulkart Mobil ile fiziksel kartın yeteneklerini ve teknolojinin getirdiği avantajları mobile taşıyor.

İstanbulkart Mobil, QR kodla ödeme, bakiye sorgulama, TL ve abonman talimatı verme, dijital karttan fiziksel karta para aktarma özelliklerinin yanına “Dolu Dolu TL Yükle” özelliği de ekleyerek İstanbul halkına faizsiz, masrafsız ya da uygun faizli olarak + Dijital Bakiye sunuyor.

“Dolu Dolu TL Yükle” özelliği ile faizsiz, masrafsız ya da uygun faizli olarak + Dijital Bakiye fırsatı

İstanbulluların ihtiyaç anında yanında olma motivasyonuyla hareket eden BELBİM AŞ ile hızlı ve kolay bankacılık hizmetleri sunan Fibabanka iş birliği, İstanbulkartlılara özel 2500 TL’ye kadar 5 aylık ödemelerle faizsiz, masrafsız ve 5000 TL’ye kadar 24 aya varan vadeyle düşük faizli olarak + Dijital Bakiye fırsatı sunuyor.

İstanbulkart Mobil’in dijital kartına yüklenen tutar, dijital kart üzerinden ulaşımda ya da İstanbulkart’a aktarılarak İstanbulkart’ın geçtiği her yerde kullanılabiliyor.

İstanbulkart Mobil’den yüklenen + Dijital Bakiye, para transferi özelliği kullanılarak kişiselleştirilmiş İstanbulkart’a aktarılabiliyor. Verilen talimat, NFC teknolojisine sahip akıllı telefonlardan, biletmatiklerden, toplu ulaşım geçiş ve ödeme cihazlarından veya İstanbulkart’ın geçtiği alışveriş ödeme noktalarındaki POS cihazlarından tanımlanabiliyor.

İstanbulkart’a aktarılan + Dijital Bakiye ile A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK Marketler gibi zincir marketlerde, Multinet noktası olan kafe-restoran ve yerel marketlerde, Getir’de, Beltur’da, İBB Sosyal Tesislerde, Hamidiye otomatlarında, İş Bankası anlaşmalı POS cihazlarının olduğu giyim, kozmetik, ihtiyaçlarında, müzelerde, halk bakkallarda, İSPARK otoparklarında, ulaşımda, BiTaksi’de, iTaksi’de, şehirlerarası otobüs firmalarında, FÖY ve Faturamatik’e bağlı fatura ödeme bayiilerinde İstanbulkart ile ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Kampanya katılım koşullarına İstanbulkart Mobil’den ve https://istanbulkart.istanbul adresinden ulaşabilirsiniz.

İstanbulkart Mobil’i uygulama marketlerine “İstanbulkart”  yazarak indirebilirsiniz.