​Aposto’nun medya deneyimini e-posta yayınlarının ötesine taşıyan yeni web ve mobil uygulamaları artık hazır…

FinTech İstanbul’un da her Cuma e-posta kutunuza gelen haftanın özeti yayını ile bünyesinde yer aldığı Aposto’nun bilginin üretilme, derlenme ve dolaşma biçimini yeniden düzenleyerek güvenilir, doyurucu ve kullanışlı olmayı önceliklendiren dijital medya servisinin yeni ürünleri 2 Haziran Perşembe günü duyuruldu.

SALT Galata’da gerçekleştirilen ve FinTech İstanbul olarak bizim de yerinde izlediğimiz lansmanda basın temsilcileri, yayıncılar, yeni medya, teknoloji, bilgi, yaratıcılık ve girişim ekosistemlerinden katılımcılar yer aldı.

Aposto CEO’su ve kurucu ortağı Orhun Canca, yeni bir medya deneyimi sunma yolculuğu ekseninde web ve mobil ürünlerinde kullanıcıları hangi gelişmelerin beklediğini dinleyicilerle paylaştı.

2019 yaz aylarında kurulan Aposto’nun (artık sonundaki ünlem ‘!’ işareti yok, şirketin CEO’su Orhun Canca bunu, ‘artık olgunlaştık ve daha sakin bir yolda ilerleyeceğiz’ şeklinde ifade etti) her gün e-posta kutusuna gelen dijital gazete ve dergilerle başlayan, geride bıraktığı 2 yatırım turu ve finansal başarıları ile devam eden macerası günümüze ulaştı. 3’ünce yılına yaklaşırken 200’den fazla yayını 500 bin kullanıcıya ulaştıran platformun ‘Aposto 2.0’ şeklinde nitelendirilen yeni web ve mobil uygulama deneyimi tanıtıldı…

Aposto’nun yeni web ve mobil uygulamalarının öne çıkan özellikleri şöyle sıralandı;

  •     ​Gelen Kutusu: E-posta kutusunu rahatlatmak, uygulamadaki önemli içeriklerin kaybolmasını önlemek için tasarlanan, size özel bir ana ekran.
  •     ​Keşfet: Özenle derlenen haberlere, son dakika gelişmelerine, farklı kategorilerdeki yayınlara, Aposto editörleri tarafından hazırlanan koleksiyonlara ve birbirinden değerli podcast’lere en kolay erişim alanı.
  •     ​Kitaplık: Yayınları kaydedebilmeyi ve sonradan okumak üzere saklamayı esas alan bir hafıza merkezi.

Öte yandan Aposto uygulamasının Temmuz ayına kadar iOS ve iPadOS platformlarında ücretsiz olarak kullanılabileceği, 1 Temmuz itibarıyla aylık 30 TL fiyatlı bir Aposto Premium seçeneğinin sunulacağı kaydedildi.

Kullanıcılar Aposto web ve mobil uygulamalarını ücretsiz ya da ücretli şekilde kullanabilecek, aradaki farklar ise şöyle sıralanıyor:

Aposto CEO’su Canca, “Aposto uygulamalarını ‘zihnimiz için taze bir başlangıç’ olması için tasarladık. İnternetteki gürültü kalabalığından uzakta, e-posta kutularımızda biriken içeriklere bir çözüm olarak geliştirdik. Aynı zamanda gereksiz içerik kalabalığına bir panzehir olarak, yepyeni dünyalara açılan bir kapı olarak hayata geçirdik.” Diyor.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. 2011-2014 yılları arasında NewTech dergisinin yazı işleri müdürü olarak çalıştı. ShiftDelete.Net ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmeni olan Verdi, aynı zamanda Bankalararası Kart Merkezi, MediaMarkt gibi öncü kuruluşlara yönelik medya konseptleri geliştiriyor.