Apple Pay Later ile kullanıcılar Apple Pay ile yapılan bir satın alma işleminin maliyetini, sıfır faizle ve hiçbir ek ücret olmadan altı haftaya yayılan dört eşit taksite bölebiliyor.

Buy Now Pay Later (BNPL) trendine uyan Apple, ABD’de düzenlediği WWDC (Geliştiriciler Konferansı) 2022 kapsamında, yeni bir kullanıcı deneyimi ve ‘taksitli ödeme’ imkanını esas alan Apple Pay Later’ı duyurdu. Mastercard ağını kullanan Apple Pay Later, Apple Pay’in online olarak veya uygulama içinden kabul edildiği her yerde kullanılabilecek.

Apple Pay Later, şimdilik ABD’deki kullanıcılara Apple Pay ile yapılan bir satın alma işleminin maliyetini, sıfır faizle ve hiçbir ek ücret olmadan altı haftaya yayılan dört eşit taksitle ödemenin güvenli bir yolunu sunuyor. Ayrıca Apple Wallet içine yerleştirilen ve tüketicilerin finansal durumu düşünülerek tasarlanan Apple Pay Later sayesinde Cüzdan’dan Apple Pay Later ödemelerini görüntülemek, takip etmek ve yeniden ödeme yapmak kolaylaşıyor.

Kullanıcılar Apple Pay ile ödeme yaptıkları sırada veya Cüzdan uygulamasından Apple Pay Later için başvuru yapabiliyor…

Son olarak Apple Pay Sipariş Takibi kullanıcıların, Apple Pay ile katılımcı satıcılardan yaptıkları alışveriş işlemlerine ait ayrıntılı makbuzları ve sipariş takibi bilgilerini Cüzdan uygulamasından içinden almalarını sağlıyor.

KaynakApple
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. 2011-2014 yılları arasında NewTech dergisinin yazı işleri müdürü olarak çalıştı. ShiftDelete.Net ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmeni olan Verdi, aynı zamanda Bankalararası Kart Merkezi, MediaMarkt gibi öncü kuruluşlara yönelik medya konseptleri geliştiriyor.