Kurulduğu günden bu yana “Nakit Kraldır” söylemlerine destek veren ünlü ATM üreticisi Diebold Nixdorf, nakitsiz ödeme çözümlerini tanıttı.

7-9 Haziran tarihlerinde Amsterdam’da yapılan, Covid19 pandemisi nedeniyle iki yıl aradan sonra fiziksel olarak organize edilen Money 20/20 Europe etkinliğine büyük bir ekiple katılan Diebold Nixdorf, “Vynamic Payments” yazılım çözümlerini kullanıcılarla buluşturdu.

Vynamic Payments adı verilen yazılım çözümleri ile nakit olmayan ödeme kanallarını da kapsayan çözümlerini tanıtan Diebold Nixdorf, hızla değişen ödemeler dünyasında modern ödeme platformu arayışında olan finansal kurumları hedefliyor.

Yapılan sunumlarda mevcut ödeme altyapılarından modern, esnek ve gerçek zamanlı ödeme yapılarına olanak tanıyan bir altyapıya geçişte en önemli etken modern bir ödeme altyapısı ile çok sayıda ödeme kanalını (ATM, POS vs.) tek bir platform altında birleştirmek olarak vurgulandı. Bu sayede yeni ödeme türlerinin hızlıca yeni platforma dahil edilerek çevik ve esnek kanal konsolidasyonu yapılabileceği açıklandı.

Diebold Nixdorf’un Money20/20 Europe’daki standından bir görüntü. Fotoğraf: Soner Canko

Diebold Nixdorf, gelişmiş bir tüketici deneyimi sunan yeni teknoloji çözümleriyle ile finansal kurumların daha çevik bir altyapıya kavuşmalarını sağlamak üzere şu faydaları öne çıkarıyor.

  • Teknoloji altyapı maliyetlerinin düşürülmesi
  • Esnek yazılım dağıtımı ve hızlı güncellemeler
  • Etkili DevOps özellikleri
  • Dinamik test süreçleri tarafından desteklenmesi
  • API’ler ile entegre ve dinamik bir platform deneyimi
  • Kesintisiz ve güvenilir çalışan hizmetler
  • Anında çözüme yönelik tepki ve kararların alınması

“Vynamic Payments” çözümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.dieboldnixdorf.com/en-us/banking/portfolio/software/payments/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Money2020 Europe @ Amsterdam

FinTech İstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Dijital CEO