Dubai International Financial Centre (DIFC) ile Türk FinTech şirketleri arasında geniş katılımlı bir networking etkinliği düzenlendi. İşte detaylar…

FinTech İstanbul, sektörün önde gelen paydaşlarını bir araya getirmeye devam ediyor. FinTech İstanbul’un DIFC ile gerçekleştirdiği MoU kapsamında, DIFC ile Türk FinTech şirketleri arasında geniş katılımlı bir networking etkinliği gerçekleştirildi.

FinTech İstanbul’un organize ettiği etkinlik, Birleşik Ödeme’nin toplantı salonunda düzenlendi. Etkinliğe 9 farklı şirketin CEO’sunun yanı sıra çok sayıda kurucu, kurucu ortak, iş analisti, satış müdürü ve yönetici katıldı.

FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, DIFC CEO’su Arif AMIRI ve İş Geliştirme Direktörü Salmaan JAFFERY’nin sunumları ile devam etti. Etkinlikte DIFC’nin girişimcilere sunduğu olanaklar, giriş koşulları, ticari süreçler, Düzenleyici Kum Havuzu yapısı, teşvikler, finansal kuruluşlarla işbirliği olanakları, düzenleyicilerin tutumları, lisanslama süreçleri, ücretler ve farklı pazarlara erişim imkanları hakkında paylaşım yapıldı.

Ardından DIFC yetkilileri ile bir araya gelen FinTech’ler, networking görüşmeleri gerçekleştirdi.