Garanti BBVA, kripto varlık alanındaki gelecek stratejileri ve konuya yaklaşımına dair işaretler barındıran bir iş ilanı paylaştı. İşte detaylar…

Garanti BBVA’nın LinkedIn üzerinden yayınlanan yeni bir iş ilanı kripto varlık çevrelerinde ses getirdi. Banka bünyesinde yer alan “Kripto Varlık” işlemleri projesinde aktif rol alacağı kaydedilen “Kripto Varlık Yetkilileri/Uzmanları” arandığı kaydedildi.

Banka bünyesinde bulunan Sermaye Piyasaları ve Hazine Operasyon Müdürlüğü’nde görev alacağı belirtilen “Kripto Varlık Yetkilisi/Uzmanı” adaylarının, kripto varlıklar ve sağlanan teknolojiler konusunda araştırma yapacağı, yurt dışındaki hizmet sağlayıcıları ile görüşerek sağladıkları alt yapı uygulamalarını öğreneceği ve bunların bankaya etkisini analiz edeceği detaylarına yer verildi.

Yasal mevzuata uygun, “Kripto Varlık Saklama” süreçlerinin oluşturulmasında banka ürünleri ile etkileşim alanlarını belirleyerek destek olacağı da bildirilen iş ilanında adayların kendilerinden, “Kripto Varlık Saklama” şube süreçlerini yönetip uygulamaları hayata geçirmesinin beklendiği de eklendi.

35 ülkede, 72 milyondan fazla müşterisi olan küresel finans kuruluşunun kripto varlık alanındaki gelecek stratejileri ve genel itibarıyla konuya yaklaşımına dair bazı işaretler barındıran iş ilanına yüzlerce başvuru geldiğini belirtelim.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. 2011-2014 yılları arasında NewTech dergisinin yazı işleri müdürü olarak çalıştı. ShiftDelete.Net ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yazı işleri müdürlüğü yaptı. 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmeni olan Verdi, aynı zamanda Bankalararası Kart Merkezi, MediaMarkt gibi öncü kuruluşlara yönelik medya konseptleri geliştiriyor.