Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook hesabından yaptığı paylaşım ile Facebook Pay’in isminin Meta Pay olarak değiştirildiğini duyurdu.

Facebook Pay’in ismi Meta Pay olarak değiştirildi. Böylelikle Facebook ile tanımlanan başka bir hizmet daha ‘Meta’ adıyla güncellenmiş oldu. Ancak bu yeni gelişme sadece bir isim değişikliğinden ibaret değil…

Yeni ismi ile birlikte Meta Pay, metaverse için bir ödeme yöntemi şeklinde konumlandırılacak. Dijital cüzdan foırmundaki Meta Pay ile birlikte kullanıcılar Metaverse kimlikleri üzerinden daha önce satın aldıkları ürünleri görebilecek, ayrıca alışveriş yapabilecek.

İlerleyen dönemlerde dijital giysilerden sanat etkinliklerine kullanıcıların birçok alanda dijital ürün ve hizmetler satın alacağı beklentisinden hareketle Meta’nın bu yeni adımı, başka bir ‘geleceğe yatırım’ şeklinde yorumlanabilir.

Öte yandan Meta Pay sadece metaverse odaklı bir servis durumunda değil; halihazırda olduğu gibi Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger’da aktif şekilde kullanılmaya devam edilecek.

Meta Pay, ilk etapta ABD’de kullanıma sunuldu. İlerleyen dönemlerde diğer ülkelerde de sunulması bekleniyor.