Arf, Financial Times tarafından desteklenen medya platformu Sifted’ın “Avrupa’daki İzlenmesi Gereken 13 Web3 Girişimi” listesinde yer aldı.

Genel olarak teknolojiye yönelik yatırımlar yavaşlamaya devam ederken, bir alan hala dikkat çekiyor: Web3 girişimleri… Web3, Facebook ve Google gibi merkezi platformlara dayalı şirketlerin aksine, merkezi olmayan bir internet idealini savunan blockchain destekli şirketleri ifade ediyor. Geliştirilmekte olan en popüler Web3 araç ve hizmetlerinden bazıları NFT gibi yeni trendleri içeriyor…

Peki hangi Web3 girişimleri öne çıkıyor?

İşte Financial Times tarafından desteklenen medya platformu Sifted, öne çıkan Web3 girişimlerini sıraladı ve bu kapsamda bir VISA İnovasyon Programı şirketi olan İsviçre merkezli Arf, Avrupa’daki yatırımcıların içgörülerinden yola çıkılarak hazırlanan “Avrupa’da İzlenmesi Gereken 13 Web3 Girişimi” listesinde yer aldı.

2019’da kurulan ve 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Arf; e-cüzdanlar, neobankalar, FX sağlayıcıları dahil olmak üzere lisanslı para hizmeti işletmelere yönelik stablecoin tabanlı küresel ödeme ağı ile tanınıyor.

Girişim, farklı DeFi ilkelerini tek bir çözümde buluşturuyor ve bunları, ödemelerin daha ucuz ve hızlı şekilde gerçekleşmesini isteyen finansal işletmelere sunuyor. Ayrıca ekip, derin finansal ve teknik uzmanlığı bir araya getirirken devasa sınır ötesi ödeme pazarında merkezi bir oyuncu olmak için çok iyi konumda olduğu kaydediliyor.