Morgan Stanley ve Mastercard, ABD’de ağırlıklı olarak göçmenlere depozito, APR ve ücret gerektirmeyen bir kredi kartı sunan TomoCredit’e yönelik yatırım turuna katıldı…

Kredi geçmişi bulunmayan kimselere yönelik hizmetler sunan ABD merkezli TomoCredit, Morgan Stanley ve Mastercard’ın katıldığı B Serisi finansman turunda 22 milyon yatırım aldı. Yatırım turunda ayrıca GoldHouse, Asian Hustle ve Hyphen Capital da yer aldı.

2019’da kurulan TomoCredit, aslında zorlu bir alanda faaliyet gösteriyor. Zira girişimin hedefinde ABD sınırları içerisinde yaşayan yaklaşık 40 milyon göçmen ve diğer ülkelerden öğrenciler bulunuyor. Bu kimselerin ABD’de bir kredi geçmişi bulunmadığı için kredi kartı gibi ürünlere erişiminde zorluklar yaşadıkları biliniyor. TomoCredit ise bu kapsamdaki kişilere çözümler sağlayarak depozito, APR ve ücret gerektirmeyen bir kredi kartı sunuyor.

TomoCredit aynı zamanda Mastercard’ın sahip olduğu açık bankacılık girişimi Finicity tarafından destekleniyor.

Girişimin yeni finansmanla birlikte hizmetlerini otomobil kredileri ve ipoteklerle genişletmeye hazırlanacağı kaydediliyor.

TomoCredit COE’si Kristy Kim (en üstte), “Birinci nesil bir Güney Koreli göçmen olarak, TomoCredit ile göçmen topluluklarının ‘Amerikan Rüyasına’ daha hızlı şekilde ulaşmalarına yardımcı olmak istiyorum” diyor.

KaynakTechCrunch