Yasal mevzuatlar, gelişen teknolojiler, yeni ürünler/çözümler, finansal kapsam gibi konuların ele alınacağı etkinlik, 30-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek…

InsurTech alanında Ağustos ayının öne çıkan etkinliğinin adresi Meksika. Mexico InsurTech Summit 2022, 30-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Yasal mevzuatlar, gelişen teknolojiler, yeni ürünler/çözümler, finansal kapsam gibi konuların ele alınacağı etkinlik, hem fiziksel hem de dijital formatta düzenlenecek.

Bu etkinlik bölgesel anlamda önemli, zira Kuzey Amerika ülkesi, InsurTech, sigorta endüstrisi ve genel itibarıyla ekonomi alanında dikkat çeken ülkeler arasında değil, buna karşın ülkede gelişen dijitalleşme ile birlikte önemli bir paylaşım alanı gündeme geliyor.

Tania Rojo, Samy Hazan, Santiago Fernández Núñez, Oscar Garza, Alex Horvitz, Gabriela Chavero gibi isimlerle birlikte etkinlikte ağırlıklı olarak C-level yöneticilerin konuşmacı olarak yer aldığı görülüyor.

Etkinlikte fiziksel olarak katılım sağlayan ziyaretçiler stant alanlarını görebilecek, networking imkanları olacak…

2025 yılında Meksika’da ekonominin üçte birinin dijital platformlardan oluşması bekleniyor. Bu platformlara sigortayı entegre edecek yapıyı geliştirmek, önümüzdeki yıllarda giderek daha fazla dijitalleşen ve talepleri artan müşterilere cevap vermenin anahtarı olabilir. Bu değer önerisi, teknolojiyi yeniden tasarlamayı ve hepsinden öte, farklı dinamiklere sahip şirketlerle birlikte çalışmayı gerektiriyor…

Meksika’da sigorta sektöründeki yenilik ve dönüşümü esas alacak etkinliğe dair daha fazla detayı buraya tıklayarak/dokunarak (İspanyolca dilinde) inceleyebilirsiniz.