Global Payments, B2B alanında büyük bir satın alıma imza atıyor…

Global Payments, B2B sektöründeki gücünü artıracak bir adım ile yaklaşık 4 milyar dolara küçük ölçekli rakibi EVO Payments‘ı satın alıyor. Satın alıma ilişkin sürecin 2023’ün ilk çeyreğinde tamamlanacağı bildiriliyor.
Ödemenin tamamının nakitle yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

ABD-Atlanta merkezli EVO, halihazırda 50’den fazla ülkede 150 farklı para birimi üzerinden 550 bini aşkın müşterisine ticari satın alım ve ödeme çözümleri sunuyor.

Global Payments Başkanı ve Operasyon Direktörü Cameron Bready, “EVO’nun satın alınması, teknoloji destekli stratejimizi büyük ölçüde tamamlayıcı nitelikte ve küresel olarak işimizin ölçeğini artırmak için anlamlı fırsatlar sunuyor,” diyerek ekliyor:
“EVO ile birlikte, dünya çapındaki 4,5 milyon üye işyeri lokasyonumuza ve 1.500’den fazla finans kuruluşuna benzersiz bir yazılım ve ödeme çözümleri paketi sunmak üzere konumlanıyoruz.”

Öte yandan anlaşma, Global Payments’ın Netspend tüketici ödemeleri iş kolunun, 1 milyar dolara Rev Worldwide’a devredilmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Haziran-2021’de Fortune 500 listesine dahil olan Global Payments Inc., işletmelere, ihraççılara ve tüketicilere ödeme teknolojisi ve hizmetleri sağlayan çok uluslu bir FinTech şirketi. Kredi kartları, banka kartları ve dijital ve temassız ödemeler yoluyla yapılan ödemeleri işliyor.

KaynakFinextra