Virgin Money, “şimdi al, sonra öde” alanına giriyor.

Birleşik Krallık merkezli Virgin Money, BNPL (Buy Now Pay Later- -Şimdi Al, Sonra Öde) esaslı yeni kredi kartını tanıttı. Finansal ürünün lansmanı ile birlikte Virgin Money, yükselen faiz oranları ve genel ekonomik gerileme ile her ne kadar olumsuz yönde etkilense de hızla büyüyen BNPL’ye geçiş yapan en son banka oldu.

Müşterilerin ödemelerini taksitlere yaymasını sağlayan kredi kartı, 30 Paund üzerindeki herhangi bir harcama için tercih edilebilecek ve ödemeler 3-6-9-12 aylık planlara yayılabilecek. 3 veya 6 ay taksitli ödemeler için geri ödemeler ücretsiz olarak gelirken daha uzun planlarda faiz eklenecek.

Öte yandan yeni ürün; H&M, Sweaty Betty ve Space NK gibi perakendecilerden alışveriş yapılması halinde nakit ödülü kazandıracak. Ek olarak söz konusu çözüm, yurt dışında da ekstra bir ücret ödenmeden kullanılabilecek…

Virgin Money’den Hugh Chater, tüketicilerin BNPL beklentisinin son derece açık olduğunun altını çizdi ve sundukları çözümün için uygun koşullarda daha iyi ödeme yapılabilmesine olanak tanıyacağını kaydetti.

NOT: Görsel virginmoney web sitesinden alınmıştır.

KaynakFinextra