Nexi, Avrupa pazarında ödeme çözümlerini dijitalleştirmek ve bulut tabanlı altyapıları güvence altına almak için Microsoft ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu…

Microsoft; İtalya, Danimarka, İsveç, Norveç pazarlarını kapsayacak şekilde dijital ödeme sağlayıcısı olarak Nexi’nin ödeme API’lerini seçti. Bu arada Nexi, kendi platformlarını geliştirmek için Azure Bulut çözümlerinden yararlanacak.

Diğer yandan Microsoft ve Nexi, ortak çözümlerin pazarda benimsenmesini sağlamak ve her iki şirketin uzmanlığından yararlanan yeni ürünler oluşturmak için birlikte çalışacak.

İki şirket ayrıca ISV’ler, yazılım şirketleri ve girişimler için ilk etapta İtalya’ya odaklanan ve diğer Avrupa pazarlarına uzanan ortak bir teklif başlatmayı planlıyor.

Bunun yanı sıra ortak pazarlama ve iletişim çalışmalarının da tek elden dijital yaklaşımla KOBİ segmentine katma değerli hizmetler sunması bekleniyor. Bu kapsam; dijital dönüşümün benimsenmesini yönlendirmek ve sürdürülebilir büyümeyi hızlandırmak için ortak faaliyetleri, geliştirici eğitimi ve özel desteği içerecek.

Nexi Group CEO’su Paolo Bertoluzzo: “Microsoft ile stratejik ortaklık, kapsamlı yerel ödeme uzmanlığını Avrupa ölçeğiyle birleştirmenin gücünü gösteriyor. Microsoft gibi küresel bir oyuncunun, dijital ödeme çözümlerimizle stratejik pazarlardaki erişimini artırmasına yardımcı olduğumuz için gurur duyuyoruz… Yaptığımız ortak yatırımın Avrupa’daki ödemelerin dijitalleşmesini ve kendi bulut dönüşümümüzü hızlandırmasını bekliyoruz, ancak daha da önemlisi birlikte KOBİ’ler, Kurumsallar, Kamu Yönetimi ve Finansal Kurumlar için yenilikçi çözümler, artan çeviklik ve üstün verimlilik sağlayacağız.” Dedi.

Microsoft EMEA başkanı Ralph Haupter ise: “Dijital ödeme inovasyonu, müşteriler için daha basit, daha sorunsuz deneyimler sağlıyor ve finansal kurumlara, şirketlere ve tüketicilere fayda sağlıyor. Nexi, dijital ödeme çözümlerini Avrupa pazarlarına genişletmek için Microsoft güvenli bulut altyapısından ve iş ortağı ekosisteminden yararlanacak…” dedi.

KaynakFinextra