Küresel kripto para borsası Binance, Mastercard iş birliği ile hazırlanan kripto varlık kredi kartını Arjantin’de kullanıma sundu. Binance Card adıyla gelen kripto kredi kartının beta aşamasında olduğu ve önümüzdeki haftalarda geniş ölçekte sunulacağı bilgileri paylaşıldı.

Basın açıklamasına göre Arjantin’de geçerli bir kimliğe sahip tüm müşteriler söz konusu ürüne sahip olabilecek. Böylelikle dünya genelindeki Mastercard ödeme altyapısına sahip 90 milyondan fazla işletmede Bitcoin ve BNB dahil olmak üzere kripto para birimleri üzerinden alışveriş yapılabilecek. Ayrıca Binance Card ile fatura ödenebilecek.

Kripto para birimlerinin satın alma noktasında gerçek zamanlı olarak *fiat para birimine dönüştürüleceği kaydedildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Binance Latin Amerika Genel Müdürü Maximiliano Hinz, “Ödemeler, kripto için ilk ve en belirgin kullanım örneklerinden biri, ancak benimsemenin büyümesi için çok fazla alan var,” diyerek Binance Card kullanılarak seçilen kripto para birimleri üzerinden ödeme yapılabileceğini ve ürünlerinin kripto kullanımının küresel kabulüne teşvik etmede etkin rol oynayacağını ifade etti.

Akıllardaki soru ‘neden Arjantin’ olabilir, yanıtı basit; çünkü Güney Amerika ülkesinde yüksek enflasyonun etkisi ile birlikte devalüe edilmiş ve istikrarsız durumdaki yerel para biriminin kullanım oranı oldukça düşük. Bu noktada Arjantinliler kripto varlıklar üzerinden işlem gerçekleştirmeye son derece açık.

Bu arada Binance Card, ülke açısından bir ilk değil, zira geçtiğimiz Kasım ayında Lemon Cash, kripto para birimi ödemelerine izin veren yeni kripto kredi kartlarını piyasaya sunmuştu.

Son olarak Binance’ın yeni pazarlara açılmayı ve daha fazla kripto para birimine destek sunmayı planladığı belirtiliyor.

* Fiat para: Kağıt para.

Kaynakblockchain.news