Finansal teknoloji şirketi Cardless, American Express ile yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu. Anlaşma, ülkenin en büyük markalarından bazılarının, Cardless platformunu kullanarak kolay bir şekilde dijital kartlar çıkarmasına imkân tanıyacak. Bu kartlar American Express ağının avantajları, teklifleri ve güvenliği ile desteklenecek.

Cardless’ın Başkanı ve Kurucu Ortağı Michael Spelfogel’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “American Express, en sadık kart sahipleriyle dünyanın en büyük ve en aktif kredi kartı ağlarından birine sahip olmasıyla tanınıyor. Cardless’ın kartları sorunsuz bir şekilde piyasaya sürme yeteneğini, tüketicilerin American Express ağından beklediği değerli avantajlarla birleştirmek için çok heyecanlıyız.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşmayla birlikte müşteriler, favori markalarından benzersiz ödüllerin keyfini çıkaracak, Amex Offers (alışveriş, seyahat, yemek hizmetleri, eğlence vb. için) ve American Express’in sevilen avantajlarından bazılarına erişebilecek.

American Express’in Kuzey Amerika Küresel Ağ Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü William Stredwick anlaşmayla ilgili olarak: “Cardless’ın dijital öncelikli misyonu ve müşteri odaklı zihniyeti, markalarımızı güçlü bir eşleşme haline getiriyor. Önde gelen markalar, müşterilerine daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak ve onlarla daha derinden etkileşim kurmak istiyor. Cardless ile olan ilişkimiz, müşterilerine American Express avantajlarına ve korumalarına erişim sunarak bunu mümkün kılıyor.” ifadelerini kullandı.

Cardless, American Express ağı içindeki daha fazla fırsatları, yenilikleri ve ortaklıkları keşfetmek de dahil olmak üzere şirketin ürün tekliflerini büyütmeye ve genişletmeye devam etmek için Amex Ventures ve diğer VC’lerden aldığı yatırımları kullanıyor. 40 milyon dolarlık seri B yatırım turunu tamamlayan şirket bu anlaşmayla da birlikte Amex Ventures’tan yeni bir yatırım aldı.

KaynakAmerican Express