2015 yılında Bitwala ismiyle kurulan kripto para borsası Nuri, Berlin mahkemesine iflas başvurusunda bulundu. İşte detaylar…

Kripto paraların değerinde son 9 ayda kaydedilen sıra dışı gerileme bu kapsamdaki şirketleri zor durumda bırakmaya devam ediyor. Bu noktadaki son gelişme Almanya’dan, ülkenin en önemli kripto para borsaları arasında gösterilen Nuri, iflas başvurusu yaptı.

Öte yandan Berlin mahkemesine yapılan başvuru ile birlikte platform kullanıcılarının mevduatlarına sorunsuz şekilde erişim sağlayabileceği bilgisi de haber ajansı Reuters üzerinden kamuoyuyla paylaşıldı.

İflasın Celsius Network’ün çöküşü ve kripto para pazarındaki satışlarla ilgili. Kullanıcılar Bitcoin başta olmak üzere genel itibarıyla birçok kripto para biriminde kaydedilen gerileme nedeniyle artık daha az işlem gerçekleştiriyor. Bilindiği üzere Bitcoin’in fiyatı son 9 ayda 69.000 dolardan 17.000 dolara kadar düştü.

Son zamanlarda 25 bin dolara doğru bir hamle yapmaya çalışsa da inişli çıkışlı seyrini sürdürdüğünü de belirtelim.

Genel tablonun sonuçları arasında en sarsıcı olanı ise bu alandaki şirketlerin zor durumda kalması. Singapur merkezli hedge fonu Three Arrows Capital, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu, ayrıca Celsius ve Voyager Digital da benzer adımlar atmak zorunda kaldı.

KaynakReuters