Apple; iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i tanıttı…

Ödemeler, bankacılık gibi kapsamlar açısından mobil uygulama ve ideal deneyim platformu olarak en çok kullanılan akıllı telefon serilerinden Apple iPhone, en yeni modelleri ile bir nevi güncellendi. 7 Eylül 2022’de düzenlenen etkinlik ile teknoloji şirketi Apple; iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i tanıttı.

iPhone modelleri, genel itibarıyla mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştirilen finansal işlemlere ilişkin önde gelen donanım platformu tanımını hak ediyor. QR kodlar, internetten alışveriş ve daha birçok alanda yoğun şekilde tercih edilen iPhone modellerinin en yenileri (iPhone 14 serisi) fiyatları 30 bin 999 TL’den başlıyor…

6.1 inç ve 6.7 inç olmak üzere iki boyut seçeneğiyle sunulan iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ta kamerada gelişmeler ve yeni güvenlik özellikleri sağlayan sofistike tasarım yaklaşımları söz konusu. Yerleşik gizlilik ve güvenlikle tasarlanan her iki modelde de, zorlu iş yükleri için ideal performans ve verimlilik sunan 5 çekirdekli GPU’ya sahip A15 Bionic çip bulunuyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, Trafik Kazası Algılama ve sektörde bir ilk olan, uydu üzerinden Acil SOS (mobil operatörden bağımsız şekilde işlev sunan yeni bir özellik) gibi kritik güvenlik fonksiyonlarını da beraberinde getiriyor…

İddialı özellikler…

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te ise Hep Açık ekran, bir iPhone’da ilk kez sunulan 48 MP kamera, Trafik Kazası Algılama, uydu üzerinden Acil SOS özellikleri ve Dynamic Island sayesinde aktiviteler/bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol dikkat çekiyor. Gücünü bir akıllı telefonda bulunan en hızlı çip olan A16 Bionic’ten alan iPhone 14 Pro, pro kamera sistemini daha ileri seviyeye taşıyor.

Yeni sistemde iPhone’da ilk kez sunulan ve bir dört pikselli sensöre sahip 48 MP Ana kamera ve loş ışıkta çekilen fotoğrafları iyileştiren geliştirilmiş bir görüntü kanalı olan Photonic Engine bulunuyor. Bu ilerlemeler iPhone’u gündelik görevlerde, yaratıcı projelerde ve şimdi uydu üzerinden Acil SOS ve Trafik Kazası Algılama gibi özelliklerle acil durumlarda daha da verimli hale getirmeyi esas alıyor.

İddialı pil ömrüne, dayanıklılık özelliklerine ve Türkiye’de ödemeler dünyası için hız faktörüne önemli bir boyut kazandırması beklenen 5G desteğine sahip iPhone ürün serisi, genel itibarıyla önceki tüm modellere göre daha gelişmiş özellikler sunuyor.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.