Açık Bankacılık hız kazanmaya, Avrupa’da finansal hizmetler ekosistemini yeniden şekillendirmeye ve hazırlıklarına başlanan PSD3’ün* yolunu açmaya devam ediyor. Bu kapsamda merakla beklenen etkinlik Open Banking Expo Europe, 30 Eylül’de başlıyor.

FinTech İstanbul’un medya sponsorları arasında yer aldığı, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenecek. Etkinlikte Mastercard, Token, Deutsche Bank, Commerzbank, Tink, bunq gibi önde gelen bankacılık ve finans kuruluşlarından uzman panelist/konuşmacılar yer alacak…

Gün boyu sürecek olan etkinlik; en son gelişmeleri gözden geçirmek, heyecan verici gelişmeleri paylaşmak, mevcut bölgesel eğilimleri analiz etmenin yanı sıra 2023 ve sonrası için tahminleri tartışmak için güçlü bir buluşma noktası özelliği taşıyor…

Açık Bankacılık platformu Token’in ana sponsorluğundaki Open Banking Expo Europe’da iş birliği odaklı bir Açık Finans çerçevesine dair olası görünümden inovasyonun ödeme deneyimleri için nasıl benzersiz yollar oluşturduğuna kadar geniş bir içerikle geliyor.

 

30 Eylül 2022’de Amsterdam’daki etkinlik, uygun bireyler için ücretsiz bilet (Standart Bilet) imkanı ile dikkat çekiyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

*2015 yılında uygulamaya alınan PSD2 ile SEPA bölgesinde online ödemelerin daha güvenli ve kolay hale gelmesi, kullanıcıların sahteciliğe karşı daha fazla korunması, inovatif ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi yönünde yasal zeminin oluşturulması ve sistemi kullanan tarafların haklarının belirginleştirilerek güçlendirilmesi hedeflenmişti. Bu kapsamda geliştirilme safhasındaki PSD3, bir sonraki adımı temsil ediyor.