Bankacılık altyapı sağlayıcısı OpenPayd ile 30 milyonu aşkın yatırımcıya sahip olan eToro arasındaki yeni iş birliği neler getirecek?

2007’de kurulan İsrail merkezli sosyal yatırım şirketi eToro, Avrupalı ​​müşterilerine anında para çekme/yatırma olanağı sağlamak için bankacılık altyapı sağlayıcısı OpenPayd ile iş birliğine gitti.

OpenPayd, eToro’nun müşterilerine özel sanal Uluslararası Banka Hesap Numaraları ya da IBAN’lar vermesine imkan tanıyacak. Öte yandan iş birliği eToro’nun Bireysel Euro-trafik yeri, kısaca SEPA’ya (Single Euro Payments Area) erişmesine de izin verecek. SEPA ile Avrupa genelinde müşteriler için ulusal/uluslararası banka hesap hareketleri arasındaki fark ortadan kalkıyor.

eToro’nun 30 milyonu aşkın yatırımcıya sahip olduğu biliniyor ve OpenPayd’in API tabanlı çözümünün yatırım şirketinin işlem sürelerini hızlandıracağı ve insan hatası olasılığını ortadan kaldıracağı belirtiliyor. Çözümün halihazırda 12 ülkedeki eToro Money hesapları için aktif olduğu ve Avrupa genelinde kullanılabildiği kaydediliyor…

Konuya ilişkin açıklamasında OpenPayd CEO’su Iana Dimitrova, “Altyapımız, eToro Money gibi kullanım durumları için oluşturuldu. Finansal hizmetleri bu şekilde konumlandırmanın, herhangi bir şirketin yeni ürünler oluşturmasına, operasyonlarını düzenlemesine ve ödemeleri küresel olarak yönetmesine olanak tanıyarak işlerini büyütmesine katkı sağladığına inanıyoruz.” Dedi.

Bu anlaşmayla beraber eToro, Avrupalı müşterilerinin sadece IBAN aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde para çekme ve para yatırma olanağı sağlayarak müşterilerine yardımcı olmayı amaçlıyor.