StartupMarket tarafından, Sigortam.Net’in katkıları ile hazırlanan “InsurTech Sektörünün: Dünü, Bugünü, Yarını” Değerlendirme Raporu yayımlandı.

InsurTech sektörüne ilişkin kapsamlı bir içgörü sunan 38 sayfalık rapor, önemli startup’ları, yatırımcıları, dernekleri aynı noktada buluşturuyor.

InsurTech’lerin her yönüyle ele alındığı rapor, aynı zamanda paydaşların bir araya getirildiği bir değerlendirme ve derleme özelliği taşıyor.

Söz konusu çalışmanın InsurTech alanında hazırlanmış raporlar, sektörel haberler, yönetici röportajlarının derlenmesi ise oluşturulduğu kaydediliyor.

Kapsamı ile dikkat çekiyor

Rapor, InsurTech’in tanımı ile açılıyor. Devamında sektörde öne çıkan ülkeler ve Türkiye’deki veriler inceleniyor. Bu kapsamda Türkiye’de InsurTech alanında 93 şirketin hizmet verdiği aktarılıyor. Yapay zeka, makine öğrenimi gibi teknolojilerin kullanım amaçları ile devam edilerek sektöre yönelik yıllar içerisindeki yatırımlar, büyüme rakamları ve faaliyet alanları ele alınıyor.
Ardından sektörün önde gelen isimlerinin değerlendirmeleri dikkat çekerken rapor; riskler, trendler, geleceğe dair kapsamlı bir yaklaşım ve firmaların kısa tanıtımları eşliğinde hazırlanan Türkiye InsurTech Haritası ile son buluyor.

Buraya tıklayarak “InsurTech Sektörünün: Dünü, Bugünü, Yarını” Değerlendirme Raporu’nu PDF formatında indirebilirsiniz.