Hi, Mastercard ortaklığıyla, dünyanın ilk NFT avatar özelleştirme özellikli Banka Kartını duyurdu.

NFT’ler yavaş yavaş fiziksel dünyaya geçiş yapıyor… Bu kapsamdaki en yeni gelişme bir Web3 neobankası olan ve farklı ürünler sunarak ekosistemin dinamik oyuncuları arasında konumlanan Hi ile geliyor…

Hi, HI isimli üyelik tokeni stake edilerek kripto paralar, stablecoin veya itibari paralar ile birlikte kullanılabilen yeni bir banka (debit) kartı duyurdu. Ancak bu kartın diğerlerinden önemli bir farkı var, kullanıcılar sahip oldukları -desteklenen- NFT avatarları ile kartlarını kişiselleştirebiliyor. Mastercard iş birliği ile sunulan banka kartı, NFT özelleştirme özelliği ile dünyada bir ilk.

Londra merkezli ödeme şirketi Moorwand tarafından sağlanacağı kaydedilen Hi banka kartı, 25’den fazla ülkedeki platform üyelerine sunulacak.

Öte yandan CryptoPunks, Moonbirds, Goblins, Bored Apes ve Azukis dahil sınırlı sayıda NFT koleksiyonundan özelleştirme gerçekleştirilebileceği kaydedildi. Bu kapsamda tüm NFT’lerin özelleştirmede kullanılamayacağı anlaşılıyor.

Hi Kurucu Ortağı Sean Rach, “NFT banka kartları sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda insanların hangi çevrimiçi topluluğa ait olduklarını gerçek dünyada da göstermeleri için harika bir yol olma özelliği taşıyor” derken Mastercard Kripto ve Fintech Kıdemli Başkan Yardımcısı Christian Rau ise “Kripto ve NFT’lere yönelik ilgi artmaya devam ederken, bunu topluluklar için erişilebilir bir ödeme seçeneği haline dönüştürmeye kararlıyız.” ifadelerini kullanıyor.

KaynakMastercard