KOBIL tarafından hazırlanan ve ‘Süper Uygulamalara’ dair derinlemesine bir içgörü sunan State of Global Super Apps 2022 yayımlandı…

Süper Uygulamaların (Super App) beraberinde getirdiği entegre, güvenli ve sorunsuz deneyimin bir platformun kullanıcılarına sunacağı olumlu etkiyi ve faydasını anlamak hiç de zor değil. Doğru tasarım, yeni bir işlevsellik ve etkileşim düzeyi sunan, aynı zamanda güvenli, sezgisel ve hızlı yanıtlar sağlayan Süper Uygulamalar ile kullanıcılar, günlük ihtiyaçlarının önemli bir kısmını tek noktadan çözebiliyorken, şirketler kendi ekosistemlerini yaratabiliyor ve deyim yerindeyse kendi müşterilerine sahip çıkabiliyor.

Dünyada iş yapış biçimleri ‘ben’ değil ‘biz’ odaklı bir sistem ekseninde dönüşüyor, kapalı sistemlerden açık sistemlere doğru evriliyor. Geleceğin ekonomisinin ‘platform ve ekosistem teknolojisi’ üzerinde yükselmesi bekleniyor. Öte yandan işletmelerin kullanıcıları ya da müşterileriyle  etkileşime geçmek, tek elden tüm hizmetleri sunmanın yanı sıra onlara yeni hizmetler götürebilmek için Süper Uygulamalardan ne şekilde yararlanabileceği ve bu noktada iş dünyasının  nereye gittiği sorularının yanıtları da merak ediliyor. “Ekosistemini kur, gücünü kullan, müşterine ve ürününe sahip çık” diyen KOBIL, bu kapsamda merak edilen tüm soruların ayrıntılı yanıtlarını içeren State of Global Super Apps 2022 raporunu yayımladı.

Rapor aşağıdaki soruların yanıtlarını ve daha fazlasını içeriyor;

  • Süper uygulamalarla ilgili çevrimiçi sohbetler, bankacılıktan yerel yönetime kadar önemli demografik özellikler ve sektörlerde nasıl gelişti?
  • Önde gelen süper uygulama geliştiricileri ve küratörler, sektöre liderlik etmek için neler yapıyor?
  • Dünyanın dört bir yanındaki süper uygulamalar, yatırım ve gelir konularında hangi trendleri olası kılıyor?
  • Blockchain ve kripto paralar gibi diğer dijital trendler süper uygulamaların geleceğini nasıl şekillendiriyor?
  • Ve daha fazlası…

State of Global Super Apps 2022 raporunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.