Nijeryalı Kuda, iddialı bir hamle ile Birleşik Krallık pazarına açıldı.

Nijerya’da son dönemin yükselişteki FinTech’leri arasında konumlanan Kuda, Birleşik Krallık pazarına girdi. Kuda, Birleşik Krallık’ta yaşayan Nijeryalılara ülkelerine havale yaparken düşük işlem ücreti avantajı sunuyor. Buna göre 10 bin sterline kadar limit ve sadece 3 sterlinlik sabit ücretle hizmet sunulacağı kaydediliyor.

İngiltere’den Nijerya’ya her yıl 3 milyar sterlinin üzerinde para gönderildiği ve işlem başına da yüzde 8 ücret alındığı belirtilirken Kuda’nın ülkede yaşayan Nijeryalıların milyonlarca sterlin tasarruf etmesine katkı sağlayabileceği belirtiliyor.

Diğer yandan geçtiğimiz yıl 55 milyon dolarlık B Serisi yatırım turunu kapatarak dikkatleri üzerine çeken Kuda; mobil cüzdan, sanal/fiziksel kartlar, İngiltere sınırları içindeki transferler ve otomatik ödeme hizmeti sunmak için gömülü ödeme platformu Modulr ile iş birliğine gitti.

Lansman hakkında görüşünü paylaşan Kuda CEO’su ve kurucu ortağı Babs Ogundeyi, “Birleşik Krallık’taki Afrikalılar, finansal hizmetler söz konusu olduğunda, hesap açma zorluklarından transferlere, yasaklayıcı ve tutarsız ücretlere kadar birçok engelle karşı karşıya… Para kaybı yaşamamak için her transferi birkaç yüz poundla sınırlamak zorunda kalıyorlar” diyerek başarılı FinTech’in bu sorunlara çözüm getireceğinin altını çiziyor.

Kuda uygulaması iOS, Android ve web’de kullanımda. İlk etapta İngiltere’den Nijerya’ya havale hizmeti sağlanırken yakın gelecekte diğer Afrika ülkelerine de yayılması planlanıyor.

KaynakFinextra