Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in “Ethereum’un İnşası: Hisse İspatı” adlı kitabı yayınlandı.

Proof of Stake, geçtiğimiz Eylül ayında ABD’de yayınlanmıştı. Çıkışından yaklaşık 1,5 ay sonra Türkçe çevirisi ile kitabevleri ve online platformlardaki yerini aldı. Proof of Stake ismi Türkçe edisyonda, büyük olasılıkla kripto meraklılarının ilgisini daha hızlı şekilde çekmesi esasıyla ‘Ethereum’ kelimesini de kapsayacak şekilde değiştirildi ve “Ethereum’un İnşası: Hisse İspatı” adıyla okurlarını selamladı…

Vitalik Buterin, hiç şüphesiz çağımızın önde gelen dijital devrimcilerinden, Ethereum’un kurucusu ve zamanımızın en etkili kripto kişilikleri arasında… 368 sayfalık ilk kitabı “Ethereum’un İnşası”nda bizlere yönetişimden oylama sistemlerine, dijital kimlikten kripto şehirlere ve oradan da dünya bilgisayarına kadar uzanan kapsamlı bir Ethereum öyküsü anlatıyor. Blokzinciri (blockchain) evreninin geleceğine yapılmış sürprizlerle dolu ve gerçekçi bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.

Meraklı zihinlerin içinde kaybolacağı sayfalar sunuyor Vitalik Buterin. Ethereum’un İnşası, blokzinciri ve ekosistemin derinliklerine gerek teknik gerekse gerçekleşen süreçler bakımından ışık tutuyor. Yönetişim, teknoloji, dijital varlık ve kültür değişimi gibi terimleri gelecekte nelerin beklediğine dair sorulara cevap veren bu kitap, meraklıları için tekrar tekrar okuma dürtüleri uyandırabilir…

Ne Dediler?

“Vitalik Buterin, çok hızlı gelişen kripto ağı Ethereum’un kurucusu ve Ethereum teknolojisini radikal bir değişim yolunda kullanmak istiyor: Bunun da tek bir anlamı var, her şeyin baştan aşağı yenilenmesi.”
Fortune

“Bu adamı bir banliyö treninde gördüm, birbirinden farklı Hello Kitty çorapları giyiyordu… Ve bu adam, dünyanın en önemli finansal kurumlarındaki güç yapılarına meydan okuyan bir altyapı inşa eden adamın ta kendisi… Üstelik alanının en vazgeçilmez otoritesi, blokzinciri tabanlı kripto para birimlerinin teknik dünyasını büyük bir basitlik ve ustalıkla açıklıyor.”
Wired

“Kripto para birimlerinin dünyasında ondan daha önemli bir düşünür yok.”
—Laura Shin

“Vitalik Buterin’in ilk kitabını okumak bir ayrıcalık. Kripto para ekosisteminde bu kitabı okumadan var olunamaz.”
—Camila Russo

“Buterin sayesinde, internetin potansiyelleri hakkında hiç olmadığı kadar heyecanlıyım.”—Alexis Ohanian, TIME 

  • Çevirmen: Çağla Taşkın
  • Editor: Volkan Çelebi
  • Yayın Tarihi: 15.11.2022
  • ISBN: 9786057200921
  • Dil: TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı: 368
  • Cilt Tipi: Karton Kapak
  • Boyut: 13.5 x 21 cm