Nirvana Money, açılışından sadece bir ay sonra kapandı. İşte detaylar…

Eski PayPal ve Intuit CEO’su Bill Harris tarafından kurulan fintech girişimi Nirvana Money, lansmanından kısa bir süre sonra kapatıldı.

Nirvana Money’in web sitesinde halihazırda, “Nirvana Money hizmeti durduruluyor. Nirvana Money’in beta programına katıldığınız için teşekkür ederiz. Tüm hesaplar 1 Aralık 2022’de kapatılacak.” bilgisi yer alıyor. Uygulaması deaktif görünüyor.

Nirvana, geçen ay resmi olarak tanıtılmış ve “kullanıcıların gelir, tasarruf ve harcama şeklini basitleştirmek için” kredi ve borçları bir arada sunan hibrit bir ürün vadetmişti.

LinkedIn verilerine göre ABD-Miami merkezli girişimin en az 50 çalışanı vardı.
Geçtiğimiz Mayıs ayında Nirvana Money hakkında bilgi veren Harris, 2022’nin sonuna kadar 200 çalışanın istihdam edilmesinin hedeflendiğini söylemişti…

Harris, LinkedIn’de ilgili yorumlara yanıt olarak kapatma kararını ABD pazarındaki ‘durgunluğa’ bağladı ve “Maalesef bu daha güneşli bir günün formülü. Hayal kırıklığına uğradım ama doğru karar.” Dedi.

Walmart tarafından satın alınan dijital bankacılık birimi One da dahil olmak üzere bir dizi girişimin kurucusu olan Harris, “Kimse (müşteriler veya yatırımcılar) benden başka para kaybetmedi. Bu risk yeni girişimlerin doğasında var” diye ekledi.

KaynakFintech Futures