Türkiye’nin Finansal Teknolojiler ve Analitik alanlarında çözümler  sunan en büyük şirketlerinden biri olan GTech, deneyimini Türkiye sınırları  ötesine taşımaya devam ediyor.

Şirketlerin varlığını sürdürmesinde dijital dönüşümün kaçınılmaz hale geldiği günümüzde, müşterilerinin teknolojik altyapı ihtiyaçlarını karşılamayı, verimliliklerini artırmayı, rekabet avantajı yaratmayı ve onların da kendi müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmelerini sağlayan altyapı ürünleri sunan GTech, 22 yıldır Türkiye’nin en büyük bankaları ve şirketlerine çözümler sağlıyor.

Uzun bir süredir Avrupa’nın farklı ülkelerindeki müşterilerine hizmet veren teknoloji firması GTech, bu sene Ekim ayında Dubai ofisini faaliyete geçirerek ürün ve hizmet ağına Orta Doğu bölgesini de dahil etti.

GTech’in yurt dışı açılımlarının genişleyerek devam edeceğini söyleyen  GTech CEO’su Mine Taşkaya, “Körfez bölgesinde teknoloji yatırımlarının giderek hızlandığını gözlemliyorduk. Özellikle finans alanında yeni nesil teknolojileri devreye almak için bu alandaki girişimlerin örneklerini yakından takip ediyoruz. Bu nedenle Dubai ofisimiz ile hem ana bankacılık çözümü Symphony Banking ve tüketici finansman çözümümüz Symphony Lending hem de bu çözümleri en etkin şekilde dijital kanallarla müşterilere ulaştırmaya imkan tanıyan API Gate ve Symphony Dijital çözümlerimizi bölgedeki ülkelere sunmaya başladık. Bunlara ek olarak GTech’in en güçlü kaslarından biri olan veri yönetimi, veri ambarı, iş zekası ve ileri analitik konuları da Orta Doğu bölgesinde vereceğimiz hizmet kapsamımız içinde olacak” dedi.

GTech’in finansal ürün portföyünü bu coğrafyanın ihtiyacına göre yerelleştirerek, bölge ülkelerinin ihtiyacını karşılayacak yeni ürünler geliştirmeyi de hedeflediklerini belirten GTech CEO’su Mine Taşkaya, “Yıllardır Avrupa’da çok sayıda başarılı proje yaptık ve hala bu bölgede müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu yıl açtığımız Dubai ofisimiz ile bu odaklara Körfez Bölgesi ve Afrika’yı da eklemiş olduk. GTech olarak kurulduğumuz günden bugüne elde ettiğimiz başarıları, Türk mühendislerden oluşan yazılım ekibimizle gerçekleştirdik. Dünya markası olma yolculuğumuzda da kaliteli, vizyonu geniş, başarılı yazılım ekibimizin rolü çok büyük olacak. GTech olarak AR-GE merkezimizde dünyadaki gelişmelere paralel çok başarılı yeni nesil teknolojiler yaratıyoruz. Tamamen Türk mühendislerden oluşan ekibimizle ortaya çıkarttığımız kendi çözümlerimizi Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya da sunmak bizim için büyük bir gurur” dedi.

GTech 42. GITEX Global Teknoloji Fuarına katıldı.

GTech, 10-14 Ekim 2022 tarihleri arasında Dubai’de yazılım ve bilişim hizmetlerine yönelik düzenlenen “42. GITEX Global Teknoloji Fuarı”nda yer  aldı. Geçen yıla göre %25 büyüme ile dünyanın en büyük teknoloji etkinliği unvanını alan fuar; bu sene de dünyanın farklı ülkelerinden üst düzey teknoloji şirketlerine ev sahipliği yaptı.

4 binden fazla uluslararası şirketin katılımıyla dünyanın en kapsamlı dijital ekosistemini bir araya getiren fuarda GTech’de yer  aldı.

GTech, Ticert Bakanlığı ve HİB desteğiyle düzenlenen milli katılım ile Gitex’e katılarak  Türkiye’yi temsil eden sayılı firmalar arasında yer aldı.   Bu katılım ile GTech, Türk mühendislerinin başarısı ile hazırlanan yerli yazılımlarını Bölgeye duyurdu.