Düzenleyici raporlama şirketi Regnology, Belçikalı RegTech b.fine’ı satın aldı.

Regnology, Belçikalı RegTech (Regülasyon – Düzenleme Teknolojileri*) girişimi b.fine’ı henüz açıklanmayan bir rakam karşılığında bünyesine kattı. 2017 yılında kurulan ve merkezi Belçika’da bulunan b.fine, Benelüks bölgesindeki bankalar, sigorta şirketleri ve yatırımcıları içeren 30’un üzerinde kurumsal müşteriye hizmet veriyor.

B.fine, SaaS platformuna ek olarak, finansal servis şirketlerine danışmanlık hizmetleri de sunuyor, aynı zamanda raporlama sürecinin belirli kısımlarını dışarıdan temin etmelerine imkan tanıyan çözümler de sağlıyor.

Yaklaşık 50 kişilik bir ekibe sahip olduğu bilinen B.fine girişimi, düzenleyici raporlamanın ötesine geçerek, sürecin son aşamasında uyumluluk ekipleri için iş akışlarını otomatik hale getirerek dikkat çekiyordu. Satın alım sonrasında çalışan sayısı, yönetim, vb. konularda kaydedilecek değişiklikler belirsizliğini koruyor…

b.fine CFO’su Bert De Vriendt gelişmenin ardından, “Regnology ile güçlerimizi birleştirerek, SupTech ve RegTech arasında daha iyi entegrasyona izin verebileceğimize, Avrupa ve ötesindeki yeni müşterilere daha fazla otomasyon ve standardizasyon uygulamaları sunmak için güçlü bağlantıları kullanabileceğimize inanıyoruz.” Dedi.

Regnology CEO’su Rob Mackay ise şunları söyledi: “Tekliflerimiz arasındaki güçlü sinerjiden etkilendik, yenilikçi bir ürün ve hizmet sunumu yoluyla düzenleyici raporlamanın evrimini ele alma konusundaki ortak hedefimizi sürdüreceğimiz için heyecan duyuyoruz. ”

*RegTech nedir?
En genel tanımıyla giderek karmaşıklaşan uyum süreçlerinin yönetimi için geliştirilen teknolojilerin tamamını kapsayan bir kavramdır.

KaynakFinextra