2023’ün önemli yatırımlarından birinin aktörü İsveçli Anyfin oldu…

Tüketicilere yönelik krediler ve kredi kartı borçlarını yapay zeka teknolojisi ile yeniden finanse etmeyi teklif eden İsveçli FinTech Anyfin, 30 milyon dolar yatırım aldı.

C Serisi Yatırım Turu, Northzone liderliğinde Accel, EQT Ventures, FinTech Collective, Quadrille Capital, Augmentum Fintech ve Citi Ventures’in katılımıyla tamamlandı.

Kasım 2017’de Klarna ve Spotify gibi şirketlerde önemli roller üstlenmiş Filip Polhem, Mikael Hussain ve Sven Perkmann tarafından kurulan Anyfin, temelde müşterilerin kredibilitesini değerlendirmek için kamuya açık verilerden yararlanıyor…

Anyfin, geri ödeme geçmişi de dahil olmak üzere müşterilerin mevcut kredi koşulları hakkındaki bilgileri online olarak alıyor. Devamında mevcut kredileri sonlandırarak “yeniden düzenlenmiş” bir kredi finansmanı teklif ediyor.

SMS, e-posta veya Facebook Messenger gibi araçlar üzerinden kredi detaylarını alan girişim, tüketicilere yeni krediyi sadece birkaç dokunuşla sağlıyor…

Anyfin, aktif müşteri sayısının 2022’de yüzde 50 arttığını ve 1 milyonun üzerinde uygulama indirme sayısına ulaşıldığını kaydediyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında 52 milyon dolarlık bir fon sağlayan 5 yaşındaki girişim, İsveç dışındaki ilk ofisini Almanya-Berlin’de açarak operasyon alanını genişletmişti.

Böylelikle 3 ay içerisinde 2 farklı turda toplam 82 milyon dolarlık yatırım aldığını da belirtelim…

KaynakFinextra