Monnai, 6,5 milyon dolar yatırım aldı. İşte detaylar…

FinTech’lere mevcut regülasyonlar ve tüketici verileri altyapısı sunan Monnai, 6,5 milyon dolar yatırım aldı. Tiger Global liderliğindeki Seri A yatırım turunun diğer katılımcıları Better Tomorrow Ventures, 500 Global ve Emphasis Ventures oldu.

Kullanıcıların güvenilirlik düzeyinin belirlenmesi ve kredi talebi gibi konulardaki karar aşamalarda ihtiyaç duyulacak araçları sağlayan Monnai, Ravish Patel ve Pierre Demarche tarafından kuruldu. Hindistan, Singapur ve ABD’de olmak üzere üç ofisi bulunan girişim, tek API üzerinden dört temel karar alma modülü sunuyor.


Ravish Patel ve Pierre Demarche.

Yatırımın ardından Monnai CEO’su Pierre Demarche şöyle diyor: “Dijitale öncelik veren bir dünyada, her işletme bir fintech’tir. İster yerleşik bir pazarda, ister gelişmekte olan bir pazarda olun, temiz altyapıya doğal bir ihtiyaç vardır,” diyor ve şöyle devam ediyor: “Küresel olarak işletmeler, kendi kararlarını vermek için giderek daha fazla veri kullanarak güçlü yetenekler geliştiriyor. Buradaki zorluk, silolar ve kullanım durumları genelinde ve mümkün olduğu kadar çok sayıda faydalı yolla kararları bilgilendirecek içgörülere erişim elde etmektir. Monnai’nin bulunduğu yer burasıdır. Zira Monnai, tüm müşteri ve işlem yaşam döngüleri boyunca işletmeler için tek bir gerçek kaynağı sağlayarak devreye giriyor.”

Kaynakmonnai