Mercedes-Benz kullanıcıları için araç içinde parmak izi tabanlı ödeme dönemi belirli ülkelerde başlıyor…

Mercedes-Benz’in kompakt sınıftaki A serisinden lüks S serisine kadar tüm güncel modellerinde sunduğu yapay zekaya sahip MBUX bilgi-eğlence sistemi, bazı modellerde parmak izi okuyucusuna da sahip ve bu özellik artık ödemeler için kullanılabilecek.

Desteklenen ülkelerde (Almanya, vb) başlayan hizmet ile Mercedes-Benz kullanıcıları araç içinden parmak izi tabanlı ödemelere merhaba diyor.

Böylelikle Visa’nın Delegated Authentication ve Cloud Token Framework teknolojisi ile gelen yeni Mercedes Pay+ sistemi, sürücülerin arabadaki parmak izi sensörünü kullanarak yakıt alımı, Mercedes me Store’da dijital hizmetler veya donanım yükseltmeleri gibi konularda ödeme yapılmasına olanak tanıyor…

Söz konusu hizmet için uyumlu Visa kredi veya banka kartına sahip olan kişiler, bunu Mercedes me hesabına bağlayarak ya da MBUX ile araçta Mercedes pay+’ı etkinleştirerek kullanabiliyor.

Öte yandan ilk bilgilere göre otomobilden parmak iziyle ödeme 2023 yılı içerisinde daha fazla ülkede yakıt alımlarında kullanılabilecek.
Yeniliğin Türkiye’de de söz konusu olabileceğini belirtelim…

KaynakFinextra