FinTech girişimi Turan, 20 milyon TL’lik tohum yatırım aldı. İşte detaylar…

Türk Devletleri odaklı FinTech uygulaması Turan, 20 milyon TL yatırım aldı. Yatırım turu Birleşik Ödeme, Colendi Ventures, APY Ventures, KT Portföy, Tera Portföy, Neo Portföy Türkaz Yatırım Fonu, Re-Pie ve Caucasus Ventures’ın katılımıyla gerçekleşti.

Yatırımın başta Azerbaycan ve Özbekistan olmak üzere bölgede yeni ofislerin açılmasında kullanılacağı kaydedildi.

170 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen Turan; Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan gibi Türk devletlerine para transferi yapabilecekleri dijital bir para transferi geçidi oluşturuyor.

Özgür Bayraktar: “Bölgedeki varlığımızı güçlendireceği”

Yatırım hakkında konuşan Turan kurucusu ve CEO’su Özgür Bayraktar, “Başta Türk Devletleri arasında kapsamlı iş birliğini teşvik etmek amacı ile uluslararası bir örgüt olarak kurulan ve bu devletlerimizi gönüllü bir birlik olarak bir araya getiren Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) olmak üzere; ülkemizdeki Türk Devletlerinin, diplomatik temsilcilikleriyle yakın bir iş birliği içinde çalışıyoruz. Bugün duyurduğumuz yeni yatırım turumuz ile 2023 yılında başta Azerbaycan ve Özbekistan olmak üzere bölgedeki varlığımızı açacağımız yeni ofislerle güçlendireceğiz.” Dedi.

Bu yılın başlarında Türkiye’den Azerbaycan’a hızlı para transferi özelliğini sunan Turan, Özbekistan’da da faaliyet göstermeye hazırlanıyor.