Worldline Alışveriş Merkezi, 9 sanal mağazası ile Decentraland’da açıldı…

1974 yılında kurulmuş Fransız ödeme ve işlem hizmetleri şirketi Worldline, metaverse’de açtığı alışveriş merkezi ile firmaların bu yükselen trende dahil olmasını kolaylaştırmak istiyor.

Bu arada mağazanın ismi Worldline Shopping Mall (Worldline Alışveriş Merkezi) olarak açıklandı.

Alışveriş merkezindeki ilk ‘sanal dükkanlar’ arasında Alman Consorsbank, İsviçre lüks otel The Chedi Andermatt ve içecek markası Naked Life da var. Decentraland’da açılan Worldline’ın yeni sanal alışveriş merkezinde 9 farklı mağaza bulunuyor.

Öte yandan alışveriş merkezinin perakendeciler, hizmet sağlayıcılar ve bankaların Web3 topluluklarının ilgisini ne ölçüde çekeceği ve metaverse’ün potansiyelinden nasıl yararlanılabileceği konularında bir tür “test aşamasını” esas alıyor.

Yeni bir gelir modeli de oluşturan metaverse mağazası ile firmalar, Worldline ödeme işlevinden yararlanıp bir dizi reklam hizmetinden yararlanabiliyor. İsteğe bağlı gelişmiş paketlerle hedefli reklamcılık ve artırılmış gerçeklik gibi ek özellikler de sunuluyor.

Worldline’ın Metaverse uzmanı Sascha Münger konuya ilişkin kısa yorumunda “Metaverse’in, sabit satış noktası ve e-ticaretin yanı sıra geleceğin satış kanalı olduğuna inanıyoruz. Worldline Alışveriş Merkezi’ni açma kararı da bu vizyonu yansıtıyor.” Dedi.

KaynakFinextra